Инициативата на феновете на Левски за Вечното дерби за събиране на средства за хореография в съботната среща даде резултат и в касата на "сините" фенове вече има над 6 хил. лева.
Към този момент събраната сума от различни дарения е точно 6060,14 лева, като всички тези средства ще бъдат използвани от сектор "Б" за войната по трибуните с агитката на ЦСКА, която е планирала не по-скромна хореография за сблъсъка между родните титани.
"Фонд Сектор "Б" публикува информация на официалната си страница в социалната мрежа Facebook:
"Приятели, ето и събраните пари за дербито. Сумата е добра и задължава всеки един от нас да е пределно концентриран по време на дербито, за да успеем да осъществим намислените неща. Благодарим на всички, които се включиха. Подсещаме ви още веднъж, че утре всички тръгваме заедно в 12:30 от НКП".
В същото време ръководството на Левски ще обжалва глобата, наложена на клуба, за свастиките, издигнати в Ловеч по време на полуфиналната среща-реванш от турнира за Купата на България.
"Сините" са задействали процедура по обжалване на глобата от 37 500 лева. Според клуба от "Герена" клубът няма конкретна вина, а е направил всичко възможно за спиране на скандалните жестове.
Ето и основните аргументи:
- Разследване на Левски и фенклуба разкри зрителите, издигнали свастиките. Двамата са дадени на полицията и чакат съд.
- С видеозапис се доказва - след светкавичната намеса на стюардите на клуба и фенклуба флаговете са свалени на 18-ата секунда след издигането в Ловеч.
Левски напомня, че нямат отговорност по пропускателния режим. Двата флага са влезли през ситото на полицията и охраната на домакините.
Шумотевицата обаче си остава. И стигна до елитния италиански "Гадзета дело спорт". А Българският хелзинкски комитет (БХК) изпрати писмо до Левски, БФС, Комисията за защита от дискриминация и омбудсмана Константин Пенчев.
В упрекващия текст изпъква: историята трябва да бъде наричана акция, а не инцидент. И още: декларацията на Левски и фенклуба след "акцията" не е убедителна. Друго - Левски няма воля ефективно да адресира този проблем."
Припомня се, че комитетът е пратил писмо до "Герена" и след расистки жестове от Сектор "Б" към неговите любимци Базил Де Карвальо и Дюстли Мюлдер от 2012 година.















коментари
RSS на коментарите по тази тема