Fashion
A+ R A- wide normal
Регистрация Вход
  • Skip to content
  • НАЧАЛО 
  • НОВИНИoverview
  • УЛТРАoverview
  • ГЛАСЪТ НА ФЕНАmy work
  • ИНТЕРВЮ 
  • БУКМЕЙКЪР 
  • ДЕРБИ 
  • ФЕН ЗОНА 
  • РУСИЯ 2018 

protiv_modernia_futbol

Събота, 24 Ноември 2012 00:55
Оценете статията
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(3 гласа)

Жаки - новата "червена" легенда

  • написана от  FanFace
  • размер на шрифта намалете шрифта намалете шрифта увеличете шрифта увеличете шрифта
  • Печат
  • Е-мейл
  • Коментари (5)
Жаки - новата "червена" легенда

Седмичната неврaстения из сайтовете продължи да се вихри с обичайния център на вниманието. Майкъла, или "Май-съла", както, с извинение, го е нарекъл един форумец, отново се бе развихрил – хвали, отрича, наставлява, обещава, заплашва... Голям шоумен, голямо нещо. Сякаш няма други клубове и те си нямат шефове, че все "вдовиците" от парка на свободата трябва да слушаме...


В тази поредна "майкълиада", обаче, много "вдовишки синчета" са вдигнали палчета за статия на Жаклин Михайлов, някога считан за "непоправимо говедо", но вече прекрачил в редиците на "обективните". Като обективна е аплодирана и статията "Комунисти, ченгета, доносници, а сега и Газпром", в която журналистът прави обзор как се е смъквал любимият му клуб до днескашното падение – спонсорство от "съветския газов гигант".


Самото заглавие говори достатъчно за намерението на автора – да обиди левскарите и да зарадва враговете им. При това с нашите камъни по нашите глави..


Толкова ли е озлобял известният дописник? Или въпросът, по-правилно зададен, трябва да изглежда "толкова ли е огладнял?".


И двете са верни. Озлоблението може би идва от доста проточилото се връщане на кумира Сираков в родния клуб, когото и при Газпром пренебрегват. Вярно е също и това, че от безрезултатната си служба в полза на "каузата СС", дългогодишният дописник е започнал и да поизгладнява.


Няма криза само за стария му партньор в бизнеса, наречен "Левски срещу цска". С Атанасов навремето провеждаха симулативни "адвокатски караници" пред камери и микрофони, а после деляха спечеленото от полирането на сини и червени гънчици. ГА обаче прояви повече бизнесменски нюх, запази големият пай от червено-кафявата ниша, усъвършенства се в "свещената война на свещените четири букви срещу подуенското зло", и сега върви го настигай. Няма никаква нужда да се прави на обективен, както се налага на някогашния защитник на каузата "Левски".


Тук може би е уместно да отбележа, че няма нито една електронна медия, която да е "само левскарска". За разлика от чисто фатмашки сайтове като Спорт1 и Проспорт, например. Заглавията им са неутрално подвеждащи, но само за неопитния потребител. И на двете места цитати от "Блога на Драгой" са крайно нежелателно четиво, а полковникът – полуинтелигент, собственик на униформеното отроче, дори ме пресреща с червен надпис: "вие нямате право да коментирате тук".


Истински комплимент от демократ- закапече. Не съм запознат в свободния свят колко полковници списват "общочовешки" сайтове, но този Петьо се взема на сериозно и като писач. Всяка дописка илюстрира с някаква своя "младоженска" снимка, а убеждението му е, че цесека един ден ще се нареди до бъдещите цесеката из Лондон, Рим, Париж, Мадрид...Просто там засега са изостанали във възгледите си за ролята на футбола с пагони...Толкова за фатмак а-полковник. Споменавам го, защото нашият Жаки и там бе отпечатан и форумно афиширан като "говедо, което влиза в правия път". Най-вече му свалят фуражки заради възхвалата, която "синият тантурко" прави на фенския героизъм. В споменатата статия ЖА се възхищава от онези 200-300 лумпени, които на мача с Берое най-безстрашно скандирали "Бойко-педераст".


"Лично аз, свободата я съзрях на националния стадион "Васил Левски", но сред привърженици на другия клуб...", обобщава хроникьорът на "бойните действия" в сектор Г, като по този начин се опитва да громи сините привърженици, които не се съпротивлявали на властта, а тъкмо обратно. Новоизпеченият антилевскар обаче забравя, че доста по-директно и шумно нашата агитка атакува министър председателя преди година на разградския стадион. А червените му любимци, както във всяко "нововъведение" на агитката си, чисто и просто и тук хилаво подражават и се учат от сектор Б.


То се знае, че има заядливост в тези мои редове, и аз ще го обясня с това, че статиите на Михайлов продължават да съжителстват до тези на Атанасов. Защо тогава не на Жаки, а на мен, любителят, се пада неприятното задължение да опровергавам необузданите му лъжи и клевети, а "левскарят профи" дори започва да допълва ортака си в гадориите. Спомням си, че и двамата са се разписвали във ведомости като служители на Тодор Батков. Защо тогава в статиите им той не е бил нито Борат, нито Тара, бито дори бай Ганьо. Макар да си е бил същият неприятен гьонсурат и алчен герой от прехода.


Как да наричаме такива, които търсят място в средната класа с парите, спечелени покрай хора като Батков, когото са възхвалявали, или най-малкото премълчавали, точно когато е трябвало да бъде разобличен...Не съм толкова наивен, че да нямам отговор, нито читателите се нуждаят от моето обяснение. Но защо мълчаливо да понасяме и такива като ЖА и ГА – с какво те са по-добри и полезни от Тодор Батков, щом най-манипулативно и комерсиално ни поднасят половинчати истини в зависимост от личния си интерес. Не обеществен, не клубен, а личен и моментен...


Българският футбол е на несравнима висота, поставен до футболната журналистика. Тя ежедневно го омърсява и тегли назад по стотина "сравнително честни начини". Но най-потърпевши, разбира се, сме ние, любителите. От всяка паднала от небето темичка се раждат олигофренски заглавия, които задължително трябва да имат връзка с името на "Левски" или цска. По този начин "Делото за леля на цесекар, изнасилена от вуйчото на бивша звезда на "Левски", влиза в съда". Скоро имаше подобно заглавие...


На този фон – къде-къде по интелигентно го е написал Жаклин Михайлов –комунисти, ченгета, доносници... Добре, но всичко това кога става, след като Наско Сираков вече е уволнен от клуба, така ли? Май не. Ами ако Газпром, все пак, бе станал червен спонсор? Ами ако утре някой подобен на Газпром поеме издръжката на цска, чийто привърженици тъй силно са впечатлили бившият левскар ЖА ...


Това не са маловажни неща. Тези изгладнели драскачи всеки ден жестоко манипулират нуждаещите се от новини и спортни информации, измислят, преиначават, спекулират, фалшифицират... при една абсолютна безотговорност и безконтролност.


Конкретният повод със Жаклин Михайлов за "падението на "Левски" е най-дребното в тази ужасна медийна мъгла. Но обобщението му е преднамерено и невярно. То противопоставя червени и сини привърженици, манипулира в полза на фолклора на едните, омаловажава истинската история на стогодишния клуб.


Ще е полезно, ако и други левскари реагират на писанията на жаклиновци, защото текстовете на приятеля му ГА все по- слабо се четат и хващат дикиш предимно сред форумците с провиснали ченета. Но и нашата бивша медийна гордост Жаклин със своята зле разбрана обективност май се е запътил да му обира славата.


Пък и друго се долавя – задава се конгресът на бфс, а от компанията на Жаки май ще има сериозни кандидати за по-височки постове. Нали си спомняте, Ицо Камата кого похвали, че е израстнал до "плъх", докато колегата им Боби си останал "мишок"...


И в тази кампания ще има дописническа далавера, а който е печен, знае кога и до кого да застане. Но има време, до тогава пак ще трябва да се пише това-онова за "палчетата". И да се похапва, разбира се.


Драго Драгоев, dragoi2010.wordpress.com

Последна промяна на Събота, 24 Ноември 2012 01:12
Прочетена 836 пъти
Публикувана в категорията ГЛАСЪТ НА ФЕНА
Етикети
  • ЦСКА
  • Левски
  • Жаклин михайлов
  • журналисти
  • Георги Атанасов
  • Драго Драгоев
Социално споделяне
  • Добавете във Фейсбук
  • Add to Svejo
  • Add to Google

Подобни статии (по етикети)

  • Кога ще има декларация за двамата убити от Гугутката?
  • Чезари: Спокойно, ЦСКА ще го има
  • МВР към Сектор "Б": Ще се действа без компромис към всеки нарушител на реда
  • Гришата към сините: Не ви мразя, безразлични сте ми!
  • СНИМКИ И ВИДЕО: Близо 1000 души на тренировката, червените фенове наваксаха с билетите

коментари

  

-1 Гай Подлеций 2012-11-28 20:41 #5
Драгоев, фатмашкият сайт те е пуснал точно в центъра. Kакво ревеш, че не ти дава думата?
Цитат
0 СЗ 2012-11-25 09:35 #4
БРАВО ДРАГОЙ,САМО ЕБЪН ЗА РЕНЕГАТИ КАТО ЖА И ЧЕРВЕНИ КУРВИ КАТО ГА.ЗОРО,ИСКАШ ЛИ ДА ТИ ГО ТУРА У ЗАТВОРО
Цитат
+2 Мирчо Спасов 2012-11-24 12:43 #3
Zoro, у затворо нямате ли си някой свестен надзирател, оти така те пускат сяка събота като не си за пред ората...

А Жаки е написал и верни работи, ама нарочно е раздразнил левскарите със заглавието. Щото вие сте мирчоспасовците родени от държавна сигурност ние когато сме родени не е имало такова учреждение
Цитат
+1 karamba 2012-11-24 11:58 #2
Този маи не е добре с главата. какво следва щом някой пише истината за ,,левски,, значи е лош, така ли да мислиме вече.Драги извиняваи но Жаки си казва истината, кое не е истина че ,, БОЙКО БОРИСОВ,, ДОКАРА СУМАТИ СПОНСОРИ НА ,,ЛЕВСКИ,, ИЛИ ЧЕ НЕ КАЗА ПРЕД ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ЧЕ ,,ГАЗПРОМ ,, ЩЕ СТАВА СПОНСОР НА ,,ЦСКА,, НЕ МИЛИ ДОСТОИНИЯТ ЧОВЕК Е ТОЗИ КАТО КАЖЕ НЕЩО ПОСЛЕ ДА ГО НАПРАВИ. И ИСТИНАТА Е ЕДНА ЧЕ БОЙКО ИЗЛЕЗЕ КАТО ЕДИН ДОЛЕН ЛЪЖЕЦ. КАЖИМИ ТИ КОЙ ОТ УПРАВЛЯВАЩИТЕ ОТ НАЧАЛОТО НА ПРЕХОДА ДО СЕГА НЕЕ ПОМАГАЛ НА ,,ЛЕВСКИ,,.А ЖАКЛИН СИ Е МНОГО ПРАВ. :h
Цитат
+2 zoro ot zatvoro 2012-11-24 04:37 #1
Драго, лaйно такова, да ти сера в устичката мръсна говедарска. На какво си, бе бангио, долна? Нафта ли пиеш, зомб неден? Не вярвам само със шльоковица и паркизан да се докарваш до такива състояния, хуй сплескан сдухан.
Цитат
Обнови списъка с коментари
RSS на коментарите по тази тема

Напишете коментар

Екипът на FanFace.bg не носи отговорност за мненията на читателите, изказани под публикациите в сайта. Въпреки че сме изключително плуралистични и демократични, си запазваме правото да заличаваме коментари, които са в разрез със законите на Република България. Призоваваме ви да ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА! Имаме прекрасна азбука, използвайте я!

Защитен код Обнови

Изпрати
Отмени
JComments
Обратно в началото

Последни новини


Кога ще има декларация за двамата убити от Гугутката?
от 14 Октомври 2016, 19:50 334 Посещения 0 Коментари
Кога ще има декларация за двамата убити от Гугутката?
Наистина трябва да си рядко говедо като Гугутката, за да седнеш да пишеш декларации за погребения и ковчези, когато самият ти с...
Чезари: Спокойно, ЦСКА ще го има
от 14 Октомври 2016, 18:43 570 Посещения 0 Коментари
Чезари: Спокойно, ЦСКА ще го има
Тази събота, 15 октомври, цяла България отново ще се радва на мач номер 1 - ЦСКА - Левски. По този повод един от най-запалените фено...
МВР към Сектор "Б": Ще се действа без компромис към всеки нарушител на реда
от 14 Октомври 2016, 18:22 60 Посещения 0 Коментари
МВР към Сектор
От ръководството на полицията дадоха пресконференция преди утрешния мач между ЦСКА-София и Левски. От СДВР отговориха уклонч�...
Гришата към сините: Не ви мразя, безразлични сте ми!
от 14 Октомври 2016, 18:12 66 Посещения 1 Коментари
Гришата към сините: Не ви мразя, безразлични сте ми!
Гриша Ганчев даде ексклузивно интервю за 7DniCSKA.bg в навечерието на вечното дерби. Предварително се знаеше, че бизнесменът ще про...
СНИМКИ И ВИДЕО: Близо 1000 души на тренировката, червените фенове наваксаха с билетите
от 14 Октомври 2016, 17:36 142 Посещения 0 Коментари
СНИМКИ И ВИДЕО: Близо 1000 души на тренировката, червените фенове наваксаха с билетите
Около 1000 привърженици на ЦСКА посетиха последната тренировка на отбора преди утрешното дерби. Многократно стадион "Българ�...
Ченгетата обещаха, че ще бъдат безкомпромисни
от 14 Октомври 2016, 17:32 64 Посещения 0 Коментари
Ченгетата обещаха, че ще бъдат безкомпромисни
Ръководството на полицията се закани да действа безкомпромисно преди и по време на дербито ЦСКА - Левски. От СДВР също отговор�...
Божо Краев: Синята публика е велика!
от 14 Октомври 2016, 17:29 29 Посещения 0 Коментари
Божо Краев: Синята публика е велика!
Младата надежда на Левски Божидар Краев отдаде дължимото на феновете на клуба преди дербито с ЦСКА, което е в събота от 16:30 час�...
ВИДЕО: Сектор "Г": Време е да защитим любовта си! Отиваме и ги убиваме!
от 13 Октомври 2016, 18:45 1038 Посещения 4 Коментари
ВИДЕО: Сектор
Феновете на ЦСКА публикуваха клип, в който надъхват за предстоящото дерби всички, обичащи червените.   Видеото е озаглавено: "...
СНИМКИ: Шокиращите фланелки Погбахимович и Мастурбиньо
от 13 Октомври 2016, 18:19 107 Посещения 0 Коментари
СНИМКИ: Шокиращите фланелки Погбахимович и Мастурбиньо
Феновете винаги са изобретателни, когато стане дума за техните любими отбори и футболисти.   Последният хит в Англия е фланел...
Ето какви ще са промените в движението заради Вечното дерби
от 13 Октомври 2016, 18:13 169 Посещения 0 Коментари
Ето какви ще са промените в движението заради Вечното дерби
Столична община въвежда промени в организацията на движение във връзка с мача ЦСКА Левски на 15.10.2016 г. на Национален стадион "В�...
За нас | Реклама | Контакт

Templates
fanface.bg © 2010 - 2014 Всички права запазени!



  • Забравена парола?
  • Забравено потребителско име?
  • Регистрирайте се
*
*
*
*
*

* Field is required