Fashion
A+ R A- wide normal
Регистрация Вход
  • Skip to content
  • НАЧАЛО 
  • НОВИНИoverview
  • УЛТРАoverview
  • ГЛАСЪТ НА ФЕНАmy work
  • ИНТЕРВЮ 
  • БУКМЕЙКЪР 
  • ДЕРБИ 
  • ФЕН ЗОНА 
  • РУСИЯ 2018 

protiv_modernia_futbol

Сряда, 27 Август 2014 14:22
Оценете статията
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 гласа)

Томов довя вятъра на промяната, атакуват го, защото е лесна мишена

  • написана от  FanFace
  • размер на шрифта намалете шрифта намалете шрифта увеличете шрифта увеличете шрифта
  • Печат
  • Е-мейл
  • Коментари (1)
Томов довя вятъра на промяната, атакуват го, защото е лесна мишена

Името на Александър Томов е сред най-често срещаните в медиите. Само за 2 дни преброих 20 словоблудства на знайни и незнайни герои, решили да си опреснят познанията по съчинение и преразказ за 8-и клас и заради които вестникарската хартия стене безутешно. Почти няма споменаване или публикация, в която той да не е негативният герой. Виновен е за абсолютно всичко. В най-добрия случай би се радвал отношението към него да е поне умерено негативно. Защото в болшинството случаи границата се преминава безскрупулно. Дали ще е със Сашо Апашо, с вълка Лупи или с квалификации от сорта на крадец и лъжец, няма значение.
При толкова масирана критика възниква въпросът чак такъв зъл гений ли е Александър Томов? Как при наличието на толкова много „херувимчета” в българския футбол точно той бе излъчен за безспорния унищожител? И отговорът се набива на очи

 

 

Сашо Томов
е различен

 

 

спрямо всички останали досега. Самото му присъствие е като хвърляне на камък в блатото. Не отговоря на нито един от общоприетите критерии. Не е мутра, дори няма никакви допирателни с тази категория особено успешни у нас люде. Макар и близък до Партията, не е сред онези, които са били снабдени с куфарчета, за да направят първите стъпки на пазарната икономика. Неговия кеф бе да стигне до върховете на властта, но направи една грешна стъпка и Партията го низвергна.

 

До появата си за кратко в ЦСКА през 2007-08 година, общо взето, се движеше в териториите на идеите. Неговите специално гравитират около утопията за социално равенство и братство в модерен вариант. Възпитан и образован човек с уклон към демагогия, но това е белег за интелектуално превъзходство. Това е съвсем естествено за хора, които знаят и са чели много повече от другите. Самото му излъчване не е на човек от народа, от километри се вижда, че присъствието му е елитарно. Типична бяла якичка от висшия ешелон. Но къде е проблемът. Нима човек с възпитание, ерудиция и сериозни теоретични познания върху бизнеса е по-лош от простаците, които карат коли за стотици хиляди евро, а сутрин разстилат по стар навик вестника и слагат върху него мазната баничка и бозата?!

 

И изведнъж този странен елемент, който всички бяхме свикнали да виждаме в съвсем друго амплоа, взе, че влезе във футбола. Нахълта в територията на плебеите, позволи си да смята, че ЦСКА е лъжица за неговата уста. Започна да ръси някакви високопарни приказки, докато масата бе научена единствено да брои парите на актуалния собственик. И да доволства от факта, че след като чорбаджията има милиарди, и за клуба ще има пари. Защо обаче Томов

 

 

е толкова лесен

 

 

и е заливан от сутрин до вечер с обидни квалификации? Много просто, той не държи в ръцете си двата основни механизма - парите и страха. Той прави трето – залива аудиторията с аргументи и смята, че това е единственият способ за убеждаване в правотата му. А това е точно същата утопия като неговата любима социалдемокрация. Проблемът е, че той дори и Библията да им чете, пак няма да му вярват. Те не вярват и на другите, но ги е страх или се съобразяват с тях. Или пък икономическите пипала са били задействани. Това е законът на джунглата. Съществува една цяла тайна мрежа, в която всички се самонасъскват срещу социалдемократа. Те живеят, за да го хванат в поредната издънка. Има точен график в кой ден ще се изкаже Никодимов, след това Майкъла, Костадинов и така нататък. Трибуната е винаги свободна – нещо като „Хайд парк” анти Томов. Единственото, и то доказано неефикасно оръжие на Томов е да говори и да пише декларации. Но на кой му пука от това, след като не може да респектира с подсъзнателния страх, че нещо може да им се случи. Страх, който е насаждан с години не от един човек, а от цялата система. Страх, срещу който не се оказа никаква съпротива. Нормално, защото ние идваме от една робска система и най-лесно ни е да останем пак в друга като нея!

 

Няма страх, но няма и пари. Сашо Томов е може би първият собственик или там какъвто е в ЦСКА, който няма никакво медийно влияние. Не говоря, че разполага с телефоните на журналистите, говоря за влиянието върху хонорарния лист. Там Томов е трогателно безпомощен. Дори на приказките за съд никой не му се връзва, защото подбудителите са над съда. Или поне така се чувстват! Томов е несистемен играч и системата го отхвърля. Ще го мачка жестоко, докато го заличи. Всеки ден ще

 

 

го дебнат за издънка

 

 

Другите могат да извършат дори криминално деяние, медиите ще си траят, защото конците ги държат здраво. За Томов ще се говори и пише дори това, което той самият не знае в актуалния момент. Той е жертва на един картел, в който са се съюзили конкуренти, ветерани, медии, фенове, мениджъри, които неуморно уж работят за истината, но всъщност целта е различна. Целта е ЦСКА да не се превърне в нещо хем различно, хем успешно и да не се допусне да бъде разбит на пух и прах моделът с бащицата, със задкулисието и с изнасилването на футбола в името на нечестни цели. Томов може да е всякакъв, но това, в което се стреми да превърне в ЦСКА, е единственото спасение за българския футбол. Защото този футбол гасне вече 25 години, без да се роди ясна алтернатива на предишната система за спорт. И не го направи Томов, а „херувимчетата,” които индиректно участват в неговото окончателно дискредитиране и които искат да видят някой като себе си отново в ЦСКА. Някой като тях и от тяхното котило.
Всъщност, като ударим чертата, няма как да не видим

 

 

успехите на Томов

 

 

Те лесно могат да бъдат подредени. Пълна прозрачност и ясни финанси. Всичко се знае. Затова има и толкова много възможности за критика. Второ, може и да не е толкова голям футболен спец, но досега е работил само с един треньор. За разлика от други деребеи не се обажда по телефона, ако не му хареса мачът, със заповед този да го няма в понеделник. Трето, всичките му селекции са поне с оценка пет и половина. И през 2007 година докара отлични футболисти, като един Ней например. И миналата, и сега новопривлечените в ЦСКА са най-доброто за България. Левски може да диша само праха на ЦСКА. Свободни агенти, но с качества и възможност за развитие. Подиграват се за акциите, но какво по-добро от това!? Нима да чакаш парите на Бащицата е по-добър вариант? Няма как да бъде упрекнат, че иска да бъде някакъв абсолютен самодържец, от чието благосъстояние да зависи всичко. Пътят е труден, акцията не успя, но феновете на ЦСКА вече са консолидирани донякъде. Не трябва да се забравя, откъде се тръгна. И пет хиляди да ходят на стадиона, пак си е нещо. На един друг малко по на север стадион са доволни и на две! И имат много да го догонват.

 

Реалистично погледнато, стъпките на Томов бяха най-правилните. Упреците, че не ремонтира, не строи и не прави нищо за базата, са преждевременни. На този етап ЦСКА трябва да бъде отбор с присъствие, другото може да почака.

 

Не на последно място Александър Томов е цесекар, а това си има значение. Може да обича себе си повече, но обича и любимия отбор. А това за клуб като ЦСКА е от съществено значение.

 

Жаклин Михайлов, Тема спорт

Прочетена 308 пъти
Публикувана в категорията ГЛАСЪТ НА ФЕНА
Етикети
  • ЦСКА
  • Жаклин михайлов
  • Александър Томов
Социално споделяне
  • Добавете във Фейсбук
  • Add to Svejo
  • Add to Google

Подобни статии (по етикети)

  • Чезари: Спокойно, ЦСКА ще го има
  • Гришата към сините: Не ви мразя, безразлични сте ми!
  • СНИМКИ И ВИДЕО: Близо 1000 души на тренировката, червените фенове наваксаха с билетите
  • Ченгетата обещаха, че ще бъдат безкомпромисни
  • ВИДЕО: Сектор "Г": Време е да защитим любовта си! Отиваме и ги убиваме!

коментари

  

+1 Цесекар ! 2014-08-27 14:36 #1
Едно нещо се чудя !
Абе тези които го критикуват постоянно защо те не спасиха ЦСКА преди 1 година ?
И едно е сигурно !
Всички тези които се изреждат да плюят Томов, ако ги назначат на хранилка в клуба ще млъкнат и ще започнат да го възхваляват !
А и що за ЛЕГЕНДИ са, щом реват за пари ?
Ако са легенди на клуба, то трябва да можгат безкористно да му помагат, а не да му пречат !!!
Цитат
Обнови списъка с коментари
RSS на коментарите по тази тема

Напишете коментар

Екипът на FanFace.bg не носи отговорност за мненията на читателите, изказани под публикациите в сайта. Въпреки че сме изключително плуралистични и демократични, си запазваме правото да заличаваме коментари, които са в разрез със законите на Република България. Призоваваме ви да ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА! Имаме прекрасна азбука, използвайте я!

Защитен код Обнови

Изпрати
Отмени
JComments
Обратно в началото

Последни новини


Кога ще има декларация за двамата убити от Гугутката?
от 14 Октомври 2016, 19:50 334 Посещения 0 Коментари
Кога ще има декларация за двамата убити от Гугутката?
Наистина трябва да си рядко говедо като Гугутката, за да седнеш да пишеш декларации за погребения и ковчези, когато самият ти с...
Чезари: Спокойно, ЦСКА ще го има
от 14 Октомври 2016, 18:43 570 Посещения 0 Коментари
Чезари: Спокойно, ЦСКА ще го има
Тази събота, 15 октомври, цяла България отново ще се радва на мач номер 1 - ЦСКА - Левски. По този повод един от най-запалените фено...
МВР към Сектор "Б": Ще се действа без компромис към всеки нарушител на реда
от 14 Октомври 2016, 18:22 60 Посещения 0 Коментари
МВР към Сектор
От ръководството на полицията дадоха пресконференция преди утрешния мач между ЦСКА-София и Левски. От СДВР отговориха уклонч�...
Гришата към сините: Не ви мразя, безразлични сте ми!
от 14 Октомври 2016, 18:12 66 Посещения 1 Коментари
Гришата към сините: Не ви мразя, безразлични сте ми!
Гриша Ганчев даде ексклузивно интервю за 7DniCSKA.bg в навечерието на вечното дерби. Предварително се знаеше, че бизнесменът ще про...
СНИМКИ И ВИДЕО: Близо 1000 души на тренировката, червените фенове наваксаха с билетите
от 14 Октомври 2016, 17:36 142 Посещения 0 Коментари
СНИМКИ И ВИДЕО: Близо 1000 души на тренировката, червените фенове наваксаха с билетите
Около 1000 привърженици на ЦСКА посетиха последната тренировка на отбора преди утрешното дерби. Многократно стадион "Българ�...
Ченгетата обещаха, че ще бъдат безкомпромисни
от 14 Октомври 2016, 17:32 64 Посещения 0 Коментари
Ченгетата обещаха, че ще бъдат безкомпромисни
Ръководството на полицията се закани да действа безкомпромисно преди и по време на дербито ЦСКА - Левски. От СДВР също отговор�...
Божо Краев: Синята публика е велика!
от 14 Октомври 2016, 17:29 29 Посещения 0 Коментари
Божо Краев: Синята публика е велика!
Младата надежда на Левски Божидар Краев отдаде дължимото на феновете на клуба преди дербито с ЦСКА, което е в събота от 16:30 час�...
ВИДЕО: Сектор "Г": Време е да защитим любовта си! Отиваме и ги убиваме!
от 13 Октомври 2016, 18:45 1038 Посещения 4 Коментари
ВИДЕО: Сектор
Феновете на ЦСКА публикуваха клип, в който надъхват за предстоящото дерби всички, обичащи червените.   Видеото е озаглавено: "...
СНИМКИ: Шокиращите фланелки Погбахимович и Мастурбиньо
от 13 Октомври 2016, 18:19 107 Посещения 0 Коментари
СНИМКИ: Шокиращите фланелки Погбахимович и Мастурбиньо
Феновете винаги са изобретателни, когато стане дума за техните любими отбори и футболисти.   Последният хит в Англия е фланел...
Ето какви ще са промените в движението заради Вечното дерби
от 13 Октомври 2016, 18:13 169 Посещения 0 Коментари
Ето какви ще са промените в движението заради Вечното дерби
Столична община въвежда промени в организацията на движение във връзка с мача ЦСКА Левски на 15.10.2016 г. на Национален стадион "В�...
За нас | Реклама | Контакт

Templates
fanface.bg © 2010 - 2014 Всички права запазени!



  • Забравена парола?
  • Забравено потребителско име?
  • Регистрирайте се
*
*
*
*
*

* Field is required