Спортно-техническа комисия на БФС утвърди програмата за пролетния полусезон в българския футбол. Според нея дербито между Левски и ЦСКА от втория полусезон ще се играе на 8-ми март.
От СТК уточниха, че предвид участието на ПФК Лудогорец в 1/16-финалната фаза на Лига Европа и необходимостта от приключване на първия етап от първенството на "А" ФГ, СТК променя календара за провеждане на срещите от "А" ФГ, "Б" ФГ и купа България, който придобива следния вид:
Февруари
Отложена среща от ХХІІІ кръг
15.02 /събота/ Нефтохимик - Лудогорец Рз 14.30 ТВ 7
ХХІV кръг - 14.00 часа
21.02/петък/ Пирин ГД - Черно море Вн 13.30 ТВ 7
22.02 /събота/ Любимец - Локомотив Пд 14.00 НЮЗ 7
22.02 /събота/ Локомотив Сф- Нефтохимик 14.00
22.02 /събота/ Левски - Славия 16.15 ТВ 7
23.02 /неделя/ Ботев Пд - Лудогорец Рз 14.00 ТВ 7
23.02 /неделя/ Литекс - Берое СЗ 16.15 НЮЗ 7
24.02 /понеделник/ Черноморец Бс - ЦСКА 17.15 ТВ 7
Март
ХХV кръг - 15.30 часа
28.02 /петък/ Локомотив Сф - Левски 15.30 ТВ 7
01.03 /събота/ Черно море Вн - Литекс 14.00 НЮЗ 7
01.03 /събота/ Берое СЗ - Любимец 15.30
01.03 /събота/ ЦСКА - Славия 16.15 ТВ 7
02.03 /неделя/ Нефтохимик - Ботев Пд 15.30 НЮЗ 7
02.03 /неделя/ Лудогорец Рз - Пирин ГД 17.30 НЮЗ 7
03.03 /понеделник/ Локомотив Пд - Черноморец Бс 16.15 НЮЗ 7
ХХVІ кръг - 15.30 часа
08.03 /събота/ Ботев Пд - Локомотив Сф 13.30 НЮЗ 7
08.03 /събота/ Левски - ЦСКА 16.15 ТВ 7
09.03 /неделя/ Славия - Локомотив Пд 15.00 НЮЗ 7
09.03 /неделя/ Любимец - Черно море Вн 15.30
09.03 /неделя/ Пирин ГД - Нефтохимик 15.30
09.03 /неделя/ Черноморец Бс - Берое СЗ 17.15 НЮЗ 7
09.03 /неделя/ Литекс - Лудогорец Рз 19.30 ТВ 7
Б група, 14-ти и 15-ти кръг от пролетния полусезон:
Март
ХIV кръг - 15.30 часа
01.03 /събота/ Академик Св - Добруджа Дч
Пирин Р - Ботев Г
Калиакра Кав. - Спартак Вн
Марек Дуп. - Ботев Враца
Дунав Рс - Банско
Хасково - Раковски
02.03 /неделя/ Витоша Б - Монтана
ХV кръг - 15.30 часа
09.03 /неделя/ Хасково - Академик Св
Раковски - Дунав Рс
Банско - Марек Дуп.
Ботев Враца - Витоша Б
Монтана - Калиакра Кав.
Спартак Вн - Пирин Р
Ботев Г - Добруджа Дч
Купа България, 1/4-финали, първи срещи:
12.03 /сряда/ Добруджа - Локомотив Пд 14.00 НЮЗ 7
12.03 /сряда/ Левски - Ботев Пд 16.15 ТВ 7
13.03 /четвъртък/ Локомотив Сф - Черноморец Бс 14.00 НЮЗ 7
13.03 /четвъртък/ Литекс - Лудогорец Рз 16.15 ТВ 7