Голи "армейци" пеят и пият в нощен клуб
Понеделник, 28 Февруари 2011 09:09Голям купон последва победата на ЦСКА над Левски в събота вечер. Червената фиеста започна още в съблекалните на Герена, мина през клубния автобус, продължи в столичен ресторант и завърши в дискотека.
Преслава ще пее за Литекс
Събота, 30 Април 2011 11:14Ръководството на Литекс отсега капарира една от топпевиците в българския фок - Преслава, за шампионския си купон. Въпреки че в оставащите 7 кръга всичко може да се случи, голяма е вероятността “оранжевите“ да дублират титлата си.
Купонът ще се проведе на обичайното място - ресторанта на хотел “Ловеч“. Миналата година третата “оранжева“ титла в историята бе полята под трелите на Преслава, Галена, Софи Маринова и Елена Паришева. Последната стана партньорка в живота на тогавашния капитан на Литекс - Ивелин Поппов, който избра да продължи кариерата си в турския Газиантеп.
Сега Елена пак ще забавлява футболистите от Ловеч и старши-треньора им Любослав Пенев. За нея било сигурно, че е готова да отмени всякакъв ангажимент, само и само да озвучи веселбата на Литекс. С Преслава обаче трябвало предварителна уговорка и тя вече е принципно направена.
“Меридиан мач“
Беройци - цяла седмица яли, пили и се веселили
Понеделник, 18 Април 2011 23:36Отпразнуването на титлата започна още на 12 април, когато всички заралии се готвеха за предстоящите събития по честването. Празненствата бяха 3 дни, като начало положи концерта на група "Сигнал" под наслов: "Зелен сигнал".
Групата, заедно с "Кота нула" пяха в почти препълнена зала от въодушевени фенове. Концертът зареди присъстващите с изключително положителна емоция и направи великолепен старт на 3-дневния маратон.
Очакванията за втория ден, мачът на ветераните срещу ветераните от Левски и победата над "орките" продължиха да държат беройци в еуфория. От сутринта на 16 април в Зарата се виждаха само зелени екипи и шалове. Всички скандираха така познатия рефрен: "Няма мое, няма твое, светът е БЕРОЕ".

Тълпи се стичаха към Храма. Срещата на знаменития тим от 1986 г. започна в 12:30 часа и още тогава стадионът се пълнеше. Мачът завърши 4:4, което не попречи на "зелените" да вярват в победата на своя тим срещу миньорци.
Преди началото на официалната среща от "А" футболна група на терена беше вдигнат трофея придобит от футболните герой преди 25 години. Деня завърши с изключително интересна футболна среща и невероятна победа над "жълтите" от Перник.
Феновете ликуваха по трибуните. Честването на победата за някои продължи чак до сутринта и отново Града на липите осъмна с песни, възхваляващи нашия тим.
Третият ден събра феновете на тима не на друго място, а на терена. Едни срещу други се изправиха отбори на привържениците, на община Стара Загора, на ръководството на Берое и на сайта Beroe.eu.

За настроението на всички извън терена организаторите бяха подготвили малко ресторантче предлагащо скара, мезе и бира. Така от сутринта до вечерта всички отново бяха заедно, обединени около "зелената" кауза.
Турнирът беше спечелен от отбора на СНЦ "Берое Завинаги", който беше награден от самия Кънчо Кашеров. Въпреки че празнeнствата завършиха с неделния ден, в сърцата на заралии никога няма да угасне беройският дух и стадионът им ще бъде винаги пълен.
Предстои още едно събитие, което не е част от програмата по честването на 25-ата годишнина, но е достатъчно показателно какво е да си от Зарата. Освен около стадиона, феновете са се обединили около популяризирането и провеждането на благотворителен концерт, който ще се състои на 20.04.2011 г. от 20:00 часа и е под наслов: "Талантите на Стара Загора".
Входът ще е 1 лев, а събраните средства ще отидат за закупуване на литература за всички домове за сираци в областта. Призовавам всички да напълним читалище "Св. Климент Охридски" и да подарим усмивки на децата на града!
Beroe_fenka
Зелената магия отново завладя Бургас
Петък, 20 Май 2011 13:30Нефтохимик спечели Купата на аматьорската футболна лига след като победи на финала в Сливен Спартак Варна с 5:4 след изпълнение на дузпи(2:2 в редовното време).
Около 300 човека от Бургас бяха на мача. Два автобуса и много коли потеглиха към Сливен от спирката срещу Трета поликлиника точно в 15ч. По време на целия път песните за любимия отбор не спираха и градусът на добро настроение се качваше с всеки изминал момент.
Някъде към 17ч. феновете на Нефтохимик пристигнаха в Сливен и бяха настанени в сектора за гости на стадион "Хаджи Димитър". Подкрепата за Нефтохимик по време на целия мач бе много силна, като привържениците на "шейховете" в нито един момент не спряха да подкрепят футболистите, даже и в най-трудния момент от мача, когато Спартак Варна поведе в резултата.
Футболната среща започна с надмощие на Нефтохимик и така се стигна до 11-ата минута, когато Антон Иванов откри резултата. Полузащитникът излезе сам срещу вратаря на Спартак Варна и не сгреши за 1:0.
През второто полувреме нещата се обърнаха, Спартак Варна взе инициативата и още в началото на второто полувреме Денис Андреев изравни резултата за 1:1.
В 73-ата минута съдията отсъди дузпа за Спартак Варна след спъване в наказателното поле на Нефтохимик. Георги Димитров бе точен и варненци поведоха с 2:1.
За щастие на бургазлии в 80-ата минута Милен Георгиев успя да доведе нещата до 2:2 и този резултата се запази до края на редовните 90 минути.
Регламентът в този мач не предвиждаше продължения и така се стигна направо до дузпи. За Спартак точни бяха Петров и Марков, а Андреев и Димитров пропуснаха. За Нефтохимик отбелязаха Емил Рачев, Лефтеров и Антон Иванов и така "шейховете" победиха с 5:4 и така донесоха първа купа за бургаския клуб от 14 години.
Трибуната с феновете на "Нефтохимик" буквално се взриви и радостта бе неописуема. Футболистите дойдоха до сектора с привържениците, за да ги поздравят и така всички бургазлии си тръгнаха щастливи от този мач. Празникът обаче едва сега започваше...
По пътя на връщане феновете се уговориха да отпразнуват купата пред Община Бургас, а се разбра, че и ръководството и футболистите на Нефтохимик ще се включат.
Около 21.45ч. автобусите с привърженици на "шейховете" спряха пред сградата на БСУ и оттам до Общината главната улица бе огласена от песните на феновете.
В 22ч. 300 човека от агитката вече бяха пред Община Бургас сякаш да покажат още един път на тези, които се опитаха да закрият любимия им отбор преди няколко години, че Нефтохимик е жив и винаги ще бъде жив.
Може би е парадоксално, че хората от Общината през същия този ден, при представянето на проекта "Черноморец Арена", се кланяха пред г-н Митко Събев и му казваха как е човекът, който е направил най-добрите неща за бургаския футбол.
Същият този Митко Събев, който първо превърна "Нефтохимик" от отбор, борещ се всяка година за място в евротурнирите в посредствен отбор, изпаднал в "Б" група, същият този Митко Събев, който смени екипите на Нефтохимик и ги направи розови, същият този Митко Събев, който пребоядиса родния стадион на Нефтохимик в синьо и който изгони Нефтохимик от него, за да го прати да играе във "В" група в квартал Долно Езерово.
На общинската сесия сутринта Митко Събев зададе въпросът защо на мачовете на Черноморец няма публика. Отговорът е съвсем прост г-н Събев и повечето хора го знаят. Отборът на Черноморец няма фенове или поне такива, които биха си платили вход, за да гледат любимия си отбор.
Само за пример ще дам мачът на Нефтохимик от "В" група с Ботев Пловдив, на който присъстваха 10 000 човека, платили си по 3 лв. за вход. Някои сигурно ще си помислят, че това е статия, в която някой говори против другия отбор по примера на "Левски срещу ЦСКА".
Истината е, че в Бургас изобщо не може да става въпрос за спор от рода "Левски срещу ЦСКА", Левски и ЦСКА са отбори с много фенове и е трудно да се определи кой има повече. В Бургас обаче е напълно ясно, Нефтохимик е отборът с феновете, с 300 човека на гостуване и 10 000 души на домакински мач с вход, а на мачове на Черноморец в Бургас ходят по 100-200 човека.
Винаги съм се чудил защо Община Бургас и Митко Събев избраха Черноморец. Къде е логиката? В нормалните страни ръководствата на отборите печелят от продажба на тениски, шалчета и всякакви артикули, свързани с марката на клуба.
Феновете на Нефтохимик изкупиха над 500 фланелки преди 2 години, когато клубът се възроди и започна новия си старт във "В" група, цифра немислима за почитателите на Черноморец. Замислете се ако Нефтохимик играеше в "А" група по колко артикули биха се продавали. Точно заради това изборът на Общината и Митко Събев винаги е изглеждал твърде странен.
Пред Община Бургас еуфорията беше огромна. Футболистите и ръководството на Нефтохимик пристигнаха и заедно с феновете празнуваха с купата, пяха, скачаха, веселяха се и създадоха невероятна атмосфера. Факли, ракети и бомбички допринесоха още повече за тази луда нощ, която досега в историята на футболен Бургас не се беше случвала. Нощ, която никога няма да бъде забравена от всеки един фен, футболист или човек от ръководството на Нефтохиммик.
И аз бях там, и аз бях със зелена фланелка и зелено шалче в ръка.
Зелената магия отново завладя Бургас!
Димитър Костов, Gramofona.com
ВИДЕО: Златният дубъл на Борусия Дортмунд подлуди Германия
Понеделник, 14 Май 2012 20:19Когато Дортмунд не спи с дни, когато Дортмунд празнува с дни. Когато хората са по дърветата, по тераси, по светофари. Когато се лее бира с тонове и когато всички носят хартиени корони на главите си, значи, че Дортмунд е шампион. Стотици хиляди излязоха вчера по улиците на Дортмунд, за да посрещнат шампиона и носителя на Купата на Германия - Борусия. От толкова успехи феновете и футболистите нямаха време да спят.
След победата на финала за Купата, изгледана от близо 14 милиона зрители според данни на ZDF, футболистите празнуваха до 6 сутринта. Поспаха няколко часа, а след това се качиха на полет до Дортмунд с номер 1909. На самолета беше залепено жълто-черно сърце, а футболистите бяха посрещнати като герои от война от близо 1000 човека.
Първата задача на играчите беше да се впишат в Златната книга на Дортмунд, а кметът Улрих Зиирау ги определи като златното поколение в историята на дортмундския спорт. Оттук и шампионската обиколка на града започна. До 17 часа данните за два от основните площади са: 10 000 фена на Борзигплац и 12 000 на Фрийденсплац и още десетки хиляди по улиците, по които щеше да премине откритият МАН, където футболистите щяха да покажат не само Купата, но и Салатиерата.
Въпреки забраните за качване по дърветата, по-изобретателните бяха вече се качили и бяха заели най-добрите места, от където да направят снимки и да видят купите. Хиляди плакати, на които пишеше "Благодаря, момчета!", хиляди знамена, хора от различни националности и градове, обединени и мислещи само за едно - за Борусия.
Автобусът с футболистите се движеше бавно, хората хвърляха шалове и фланелки, други - качили се по дърветата успяха да докоснат и Купата, а феновете се шегуваха, че дори Байерн не са били толкова близо до нея. Улиците се огласяваха от песни, а всички избухнаха от песента "В дни като тези": "Чакам от седмици този ден, и танцувам от щастие... по същото време, на същото място, както последния път... в дни като тези си пожелаваме безкрайност..."
Момчетата на Юрген Клоп се качиха и върху автобуса, за да усетят тази безкрайна радост, снимаха почти постоянно жълтото море пред тях. И така с часове. Борзигплац беше задимен от жълти и черни факли. Нетипично за немците се чуха и няколко бомбички. Изобретателността на феновете нямаше край - огромни плюшени мечки с фланелки на Борусия, плюшени котки с жълто-черни шалове.
Почти до полунощ откритият МАН не можеше да стигне крайната си точка. Често не се движеше с по 10-20 минути. Въпреки конната полиция, стюардите и няколкото полицейски коли, които проправяха път през феновете, беше трудно придвижването. Специален хеликоптер прелиташе над централните улици и заснемаше всяко едно място, по което преминаваше автобусът. По данни на Общината и на медиите между 200 000 - 250 000 човека са излязли по улиците през деня.
Няколко минути след полунощ шампионската обиколка приключи. Феновете не се разотиваха толкова бързо. Оставили след себе си хиляди кутии от бира, те щяха да продължат двудневното си безсънно празненство.За такива дни живеят хората тук. В този ден млади, стари, богати и бедни бяха рамо до рамо, прегръщаха се, снимаха се, плачеха заедно. В такива дни няма значение какъв си, колко различен си, защото силата, обединяваща тези хиляди, е много по-голяма от всяко друго социално разделение. Това е силата на футбола. Има ли друга по-обединяваща сила?
Виктория Танева (bvbbulgaria.blogspot.com), специално за FanFace.bg
Левскарите пият две нощи след победата в дербито
Сряда, 02 Май 2012 09:12Футболистите на Левски пиха и се веселиха две нощи след победата с 1:0 над ЦСКА. Купонът е стартирал в неделната нощ, не къде да е, а в чалготеката на шефа на клуба Иво Тонев. Снощи пък партито е продължило в Студентски град. На него обаче не присъствали всичките играчи, тъй като някои от тях нямали сили за втора поредна нощ мощен запой.
Треньорският щаб предварително посъветвал футболистите да не прекаляват с алкохола, тъй като в неделя предстои нов важен мач - гостуването на Локомотив (Пловдив), което до голяма степен ще определи дали "сините" ще се класират в Лига Европа.
Доволният от успеха над ЦСКА Иво Тонев заявил в съблекалнята, че не само за победата над "армейците" завишава премиите, а и за успех на "Лаута". Футболистите ще грабнат по-високи от обикновеното бонуси, ако вземат трите точки и от "смърфовете". Мачът от 27-ия кръг на "А" група е в неделя от 17:45 часа, а след него на "сините" предстоят сравнително леки двубои с Берое и аутсайдерите Видима-Раковски и Светкавица.
На "Герена" са оптимисти, че ще спечелят и четирите срещи и по този начин на 99% ще си гарантират място в тройката. В момента трети е Черноморец, който обаче има едва 2 точки повече от "сините", а му предстоят трудни сблъсъци с Литекс и Лудогорец, както и мачове с Локо (Сф) и Монтана.
Купон в Разград: "Да живее Лудогорец! Вива Бразилия! Вива Сърбия!"
Петък, 25 Май 2012 08:24Мощна заря разтърси Разград в продължение на половин час, след като отборът на града - "Лудогорец", взе първата в 67-годишната си история Шампионска купа.В решителния мач в сряда домакините надвиха с 1:0 ЦСКА и излязоха с една точка пред “червените”. “Златния” гол за “Лудогорец” вкара Мирослав Иванов-Шуменския Деко в 18-ата минута от пряк свободен удар.
Фойерверки и стотици балони в бяло и зелено летяха в небето, докато играчите на тима бяха обсипани с конфети в клубните цветове.
Радостта от победата се пренесе в центъра на Разград, където хиляди фенове със зелени перуки и грим в клубния цвят пееха и се прегръщаха за победата на своя отбор.
В дефилето се включиха и футболистите, които пристигнаха с клубния автобус, за да приемат приветствията на феновете и да покажат купата.
"Да живее "Лудогорец"! Вива Бразилия! Вива Сърбия!", поздравяваха феновете героите на финалния мач Марселиньо, Шоко и Урош Голубович.
Стотици бяха желаещите да запечатат заветния миг с любимите футболисти и с купата на отбора.
Празникът с дефилетата по улиците на града продължи през цялата нощ и през деня на 24 май. Повечето заведения в центъра на града отвориха извън работното си време, за да приемат празнуващите тълпи.
"Има ли лудогорци? - Имаааааааа!", се поздравяваха всички клиенти на заведенията, окичени със зелени шалчета и облечени в екипите на героите на шампионата.
"24 часа"
Днес ЦСКА празнува своя рожден ден, ръководството отлага празненствата за след края на сезона
Събота, 05 Май 2012 09:23Днес, на 5 май, футболен клуб ЦСКА навърши 64 години. „Армейският“ отбор е създаден на тази дата през 1948 година и за тези години се е превърнал в най-успешния отбор в България със своите 31 титли и 11 Купи на България.
Официалният сайт на „червените“ излезе с честитка към своите привърженици, в която обаче се казва, че празненствата за рождения ден се отлагат за след края на сезона.
Вижте цялото съобщение в официалния сайт на ЦСКА:
Армейци,
днес нашият любим отбор навършва 64 години! Традицията повелява на такъв празник честитките да са свързани с пожелания за здраве, много щастие и успехи. За клуб като ЦСКА обаче, това далеч не е достатъчно! Защото НИЕ сме призвани да създаваме традиция, да се храним чрез десетките успехи и да живеем, за да сме постоянна величина – такава, каквато ни задължава историята и ВИЕ – милионите привърженици на най-голямата константа в родния спорт!
ЦСКА е запазена марка, която е дала не просто нещо на света, а уникално талантливи шампиони, екзекутори на колоси с непреходни стойности... ЦСКА е кауза на честта за своите верни фенове, носещи в себе си армейския дух на непримиримата българска войска... ЦСКА е всеки един от хората с червен шал в ръка предоставили сърцата си в името на победата... ЦСКА е най-краткия път към върха... ЦСКА е вечната слава на Великани като всяка една клубна легенда, дала своя личен принос за оформянето на Магията... ЦСКА е точно толкова мощен клуб, колкото и успял в елиминирането на конкурентите си в преследването на целта... ЦСКА е притегателна сила, която ни кара да броим до 31 със златен блясък в очите... ЦСКА никога няма да бъде сам на върха, защото там е заедно с всички ВАС – ценителите на красотата в най-великата игра, почитателите на джентълменския стил... ЦСКА направи от нас кавалери на трите звезди, рицари в червени фланелки... ЦСКА отдавна надхвърли пределите на Родината с величието на поколенията и публиката си... ЦСКА е начин на живот! Нека го изживеем заедно!
Честито, армейци! Горди сме, че обичаме ЦСКА! Горди сме, че споделяме толкова велика кауза!
Защото:
кръвта кипи в нашите сърца
завинаги от ЦСКА
запей с нас
запей сега
за 64-години ЦСКА!
ИСТОРИЯТА:
Основан на 5 май 1948 година
Стадион „ Българска армия”
31 пъти шампион на България: 1948, 1951, 1952, 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1962, 1966, 1969, 1971, 1972, 1973, 1975, 1976, 1980, 1981, 1982, 1983, 1987, 1989, 1990, 1992, 1997, 2003, 2005 и 2008 г.
24 пъти носител на Купата на България: 1951, 1954, 1955, 1961, 1965, 1969, 1972, 1973, 1974, 1981, 1983, 1985,1986, 1987, 1988, 1989,1990, 1993, 1997, 1999, 2006 и 2011г.
4 пъти носител на Суперкупата на България: 1989, 2006 ,2008 г и 2011 г.
2 пъти полуфиналист в турнира за Купата на европейските шампиони: 1967 и 1982 г.
Полуфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1989 г.ЦСКА е избран за Футболен клуб на България за ХХ век.
Армейци, честванията по случай 64-ия рожден ден на клуба ще се проведат след приключване на настоящия футболен сезон.
От името на ръководството още един път Ви честитим празника на любимия ни отбор!
ПФК ЦСКА ЕАД
ВИДЕО: Футболистите на ЦСКА празнуват в съблекалнята
Понеделник, 22 Октомври 2012 09:21Играчите на Стойчо Младенов, които спечелиха Вечното дерби с Левски с 1:0, бяха на върха на щастието след последния съдийски сигнал.
След като куфяха пред Сектор Г и пяха песните, възхваляващи червения отбор, те се отдадоха на празненства и в съблекалнята.
СНИМКИ И ВИДЕО: 100 години Ботев (Пловдив)!
Вторник, 13 Март 2012 18:17Най-старият български клуб Ботев (Пловдив) отпразнива своя едновековен юбилей. Хиляди фенове на "канарчетата" заляха централния площад на Града под тепетата и създадоха страхотна атмосфера по време на празненствата.













Снимки: Bultras.com
SportnaMasa.com

Последни новини
0
3
0
0
0
0
0
0
0










