Боби Велев: Тръгнах от агитката на ЦСКА, сега мисля само за Ботев!
Четвъртък, 01 Март 2012 19:22Официалният сайт на Ботев (Враца) възобнови традицията да публикува интервюта с фенове на отбора. Поредният такъв е 23-годишният Борислав Велев. Роден в София, но с врачански корени. Любопитна подробност е, че до съвсем скоро запалянкото е подкрепял ЦСКА.
- Разкажи за себе си! На колко години си, с какво се занимаваш!
- Казвам се Борислав Велев, на 23 години. Роден съм, учил съм и в момента работя в София, но корените ми са врачански и сърцето ми завинаги ще остане във Враца!
- От колко време си фен на Ботев?
- От доста време, но преди не бях толкова запален. Не крия, че съм тръгнал от агитката на ЦСКА и докато Ботев играеше във "В" група ходех да гледам и двата отбора. Откакто врачанският тим влезе отново в професионалния футбол за мен не съществува друг отбор, освен Ботев!
- Някой повлия ли ти да станеш фен точно на Ботев?
- Не, сам го реших. Все пак това е отборът от любимия ми град!
- Разкажи за първия си мач на стадион "Христо Ботев".
- Доколкото си спомням беше контрола преди сезон 2006-2007. Редовно започнах да ходя от сезон 2009-2010. От тогава досега посетих над 60 мача и още толкова на юношеските формации на отбора.
- Кой е най-радостния момент, който си изпитал с любимия отбор?
- Всеки мач на Ботев за мен е радостен момент. Разбира се ако е придружен и с победа е още по-радостен. Винаги, когато съм до отбора се чувстван щастлив. Предпочитам много повече гостуванията. Тръпката при тях е неописуема.
- Какво означава за теб да си фен на Ботев?
- За мен това е всичко! Любов, вяра, начин на живот. Този отбор е в сърцето ми и го обичам безкрайно много! С мисълта за Ботев се будя и с нея заспивам!
- Имаш ли любим шал на Ботев или нещо, на което държиш най-много?
- Това е все едно да попитате някой родител с две или повече деца, кое му е любимото. Всеки един артикул на Ботев Враца за мен е скъп. Имам всичките шалове на отбора, както и много още дрехи, химикалки, запалки, ключодържатели, чаши, часовници, календари, стикери, книги, значки и още много други сувенири. Гордея се най-много с логото на отбора, татуирано на десният ми крак!
- Имаш ли мечта свързана с любимия отбор?
- Имах една единствена мечта, свързана с отбора - да доживея да го видя в А група. Това вече е факт! Сега имам мечта да посетя всички мачове на отбора за цял сезон, което е доста трудна задача. През миналия сезон отбора изигра 32 мача, но за съжаление тогава изпуснах един. За сега от новия сезон все още не съм изпуснал мач, но остават още 15 до края му.
- Запей първата песен от репертоара на агитката, която ти идва на ум!
- Ботев Враца, Ботев Враца, ей, ей. Ботев Враца, Ботев Враца, ей, ей.
Източник: BotevVratza.com
ВИДЕО: Един фен на Ботев, който сбъдна мечтата си
Вторник, 05 Юни 2012 16:14Преди няколко дни бе направен филм с един от най-запалените и активни привърженици на врачанския Ботев.
"Казвам се Борислав Людмилов Велев, на 23 години, от град София и през сезон 2011/2012 посетих всички мачове на Ботев (Враца)!", казва гордо Боби.
В лентата, която трае повече от 18 минути, той разказва какво за него е Ботев, истории около мачовете на врачани далеч от дома и какво най-много го натъжава. За него фактът, че е бил близо до отбора във всички двубои през изминалия сезон е сбъдната мечта.
Последни статии
1
8
0
0
0
0
0
8
8



