Да обичаш Ботев повече, отколкото да мразиш!
Понеделник, 12 Март 2012 20:20С днешния празник може да се чувстват поздравени всички фенове на футбола в България. Това е празник, не само на Пловдив, но и на всички вас, които знаят какво е традиция и любов, помнят и уважават противника си и го ценят. Защото спортменството е най-важната част в спорта, а добрите съперници се почитат и поздравяват за годишнините им. Това се нарича Уважение!
А това, което ние празнуваме днес (12.03), никой не може да ни го отнеме. Никой не може да ни отнеме самоуважението, традициите и любовта към отбора на Пловдив. Това, което изпитваме днес е несравнимо чувство на емоциии и на приятелство. Ние всички ще се съберем на площада, за да кажем в един глас ЧРД МОЙ БОТЕВ. ЧРД НА ФУТБОЛА В БЪЛГАРИЯ.
Днес, нито един намацан билборд в града няма да мe сломи или да ми развали настроението, нито един скъсан плакат няма да ми попречи днес да се усмихна и да ви кажа "Честит юбилей горди канари. Бъдете винаги с Ботев." Защото обичта е по-силна от омразата, защото това, което ние градим днес ще се помни с години и ще се предава от поколение на поколение. Много сме, защото нашите деца растат с идеята на нашите бащи, растат със Зико, Чико и Тумби. Децата ни попиват всеки един красив миг от Колежа.

А омразата, онази омраза стаена дълбоко във вас ще погуби вашата любов към любимите ви цветове, тя ще се пренесе там, където вие не очаквате. Странно и гнусно е, как ненавистта към победителите може да надделее над това, да обичаш своя отбор.
Точно тези постъпки на фенове от един друг отбор ме карат да се гордея, че съм избрал правилния отбор, че думите на баща ми не са били случайни, кой е отбора на Пловдив. Това ще го кажа и на моето дете. Гордея се, защото силните не ги обичат, а Ботев определено е доста силени, могъщ 100 годишен отбор.
ВИДЕО - ПОЗДРАВ ДО ВСИЧКИ ЖЪЛТО-ЧЕРНИ СЪРЦА ОТ ВАСИЛЕНА ПЕТКОВА!
СНИМКИ И ВИДЕО ОТ ПРАЗНЕНСТВАТА В ПЛОВДИВ - ТУК!
"Трибуна Изток", bultras.com
Славия представи новата си юбилейна емблема
Четвъртък, 14 Юни 2012 12:23Общественият комитет “100 години Славия” избра и представи юбилейната емблема, под чийто знак ще премине отбелязването на вековния юбилей на клуба през 2013 г. В проведения конкурс участваха седем автори, които предложиха повече от 40 варианта. Представените вариации на добре известния символ на белия клуб съчетаваха различни инсигнии, свързани със спорта и със Славия. Най-много гласове получи едно от предложенията на Велизар Цоков.
Юбилейната емблема ще бъде поставена на екипите на всички отбори и формации на ПФК Славия и на ОСК Славия за предстоящия сезон 2012/2013. Тогава на 10 април 2013 г. ще бъде отбелязана и стогодишнината на доказано най-стария роден спортен клуб. Освен това с юбилейната емблема ще бъдат украсени всички обекти и бази на Славия – футболни и спортни.
С изработването на логото бе спазена традицията славистите да посрещат кръглите си годишнини с юбилейна емблема, датираща от 1923 г, когато са отбелязани 10 г. от основаването на клуба.
Този път в юбилейната емблема освен лавровите венци, познати още от 1923 г, както и от значките за половинвековния, 70-ия, 75-ия и 80-ия рожден ден на Славия, присъства и корона.
Славия е отборът, който играе в рекордните 7 финала от общо 18-те сблъсъка за Царската купа, и я печели също така рекорден брой пъти - пет. Клубът е вечен притежател на най-ценното отличие в родния футбол като последен негов носител през 1943 г.
Славия се стяга за 100-годишнината на клуба, белите канят адаши от Прага, Сараево и Беларус
Събота, 07 Април 2012 08:51Фенове предлагат на ръководството на Славия за вековния юбилей на клуба догодина да се проведе минитурнир с други отбори, носещи същото име. Идеята е да се учреди купа "Велика Славия" и в нея да участват съимениците от София, Прага, Сараево и Беларус. Компромисен вариант бил един мач между най-стария столичен клуб и отбора от чешката столица.
Кулминацията на тържествата ще е на 10 април 2013 г., когато Славия навършва 100 години.
Тогава в 14 часа на полето до Руски паметник е учреден клубът след обединение на махленските Ботев и Развитие. За това свидетелства Учредителният протокол, който е под №1 в първата книга на "Славия", наричана "Бялата библия".
В над 200 ръкописни страници тя съдържа протоколите от 86 заседания на клубното ръководство на Славия от 1913-а до 1922 г. "Белите" разполагат и с уникален шесттомен архив на клуба, дарен от възрожденската фамилия Пърличеви.
Вече е съставен и инициативен комитет, начело с легендата на тима Димитър Ларгов. Той е съставен точно от 100 известни слависти.
Целта му е да бъде направена подготовка за празниците по случай 100-годишнината на клуба.
Заместник-председатели на комитета са Венци Стефанов (президент на ПФК Славия) и Владимир Симеонов (председател на ОСК Славия).
Във вторник организаторите ще дадат официална пресконференция по този повод. На нея ще бъдат показани уникалнидокументи от най-ранната история на Славия, включени в ръкописната 600-странична Летописна книга на Славия, която обхваща всички най-важни спортни събития с участието на белите в периода 1913-1932 г.
"24 часа"
СНИМКИ И ВИДЕО: 100 години Ботев (Пловдив)!
Вторник, 13 Март 2012 18:17Най-старият български клуб Ботев (Пловдив) отпразнива своя едновековен юбилей. Хиляди фенове на "канарчетата" заляха централния площад на Града под тепетата и създадоха страхотна атмосфера по време на празненствата.













Снимки: Bultras.com
Феновете на Ботев Пд няма да видят Дортмунд за юбилея
Вторник, 06 Март 2012 10:09Човек от управата на германския шампион Борусия Дортмунд заяви, че в клуба не знаят нищо за покана от страна на Ботев Пловдив и участие в мач по случай 100-годишнината на канарчетата.
Ботев Пловдив ще трябва да търси нов съперник за двубоя по случай 100-годишнината на клуба. Това стана ясно, след като от офисите на Борусия Дортмунд заявиха пред Sport1.bg, че не знаят нищо за такава покана и участие в подобен мач по случай юбилея на канарчетата.
Следващата седмица е рождения ден на Ботев, а двубоят с германския шампион и честването на юбилея, ще трябва да бъдат отложени. По първоначални информации през пролетта Ботев трябваше да се изправи срещу Дортмунд, но засега този вариант пропада.
Все още не е потвърдено и участието на легендарните Дийп Пърпъл в концерта, посветен на 100-годишнината на Ботев Пд.
Текст: Sport1.bg
ЗА ПОКАНАТА НА БОТЕВ ПД ЧЕТЕТЕ ТУК!
СНИМКИ: София вече не е нито синя, нито червена, а... жълто-черна!
Вторник, 06 Март 2012 00:00Сдружение "ПФК Ботев Пловдив" продължава с разпространението на една от паметните дати в историята на българския футбол - рождената на "канарчетата" 12 март.
От вчера в София по възлови кръстовища може да срещнете вече любимия слоугън на ботевистите "100 години Красота, Вяра, Борба", пише bultras.com. Билбордовете се намират пред НДК, на Орлов мост и Цариградско шосе.





Снимки: Bultras.com
Ботев (Пд) пуска нова серия юбилейни артикули
Петък, 24 Февруари 2012 19:32В началото на следващата седмица във фен-магазина на стадион "Христо Ботев" ще бъде пусната в продажба нова серия от артикули, посветени на 100-годишнината на клуба, информира официалният сайт на Ботев (Пловдив).
Запалянковците ще могат да пазаруват от тях от понеделник, 27 февруари. Предлагаме визията и ценовата листа на юбилейните продукти.
Суитчър /сив/ – 33 лева
Тениска /бяла/ - 12 лева Пилотната серия, включваща 50 броя, от този продукт бе изкупена за по-малко от ден.

Чаша – 12 лева

Ключодържател /цветен, двустранен/ - 4 лева


Ключодържател /метален, безцветен/ - 6 лева

Възглавница – 12 лева Артикулът ще се предлага във варианти със и без логото за 100-годишнината на една и съща цена.

Кърпа за плаж – 20 лева Артикулът ще се предлага във варианти със и без логото за 100-годишнината на една и съща цена.

Във фен-шопа вече се продават черни тениски на цена от 9.50 лева. Освен изброените артикули, скоро в ще бъдат пуснати още – калъф за облегалка за кола, спално бельо, олекотена завивка.
Клубът разработва и различни варианти за други артикули, които да бъдат пуснати в разпространение преди 12 март 2012 година.
В магазина на "Колежа" пристигна и партида от новата сива фен-тениска, която е на цена от 12 лева.

Приказка за дъжда, футбола и любовта
Неделя, 22 Май 2016 15:52Хубавото на дъжда е, че не се виждат сълзите. А когато плачат мъже, това помага.На 20 май не един мъж плака с мача на Христо Стоичков. Имаше много повече от една причина да рукнат сълзите, а защо ти е да ги спираш. Трогателният жест за Трифон, децата край терена, облечени с негови екипи, внукът му на игрището с негова фланелка, дъщерите му...Сълзите на Ицо при тази гледка.
После - очите се навлажниха и заради Кройф, а до Стоичков - останало незабелязано за мнозина, си поплака и Паоло Малдини. Докато вървеше музиката и лика на Йохан гледаше от таблото в 14-ата минута, великият капитан и символ на Милан се е сетил без никакво съмнение за татко си Чезаре, когото загуби наскоро. Много мъже плакаха.
Дъждът върна хората към 1987-а, в една ноемврийска вечер на същия стадион. Трябваше ни равен с Шотландия у дома, за да се класираме на Евро 88 сред най-добрите осем отбора на континента. Евро 88, само 8 отбора, а номер 8 игра и тогава. Паднахме с гол в 87-ата минута на Гари Макей, а толкова хора да плачат вкупом в България вероятно не се е случвало.
И тогава дъждът - същият порой, че и по-силен, скри донякъде сълзите. През 1995-а пак осмицата бе в основата на великия обрат срещу Германия - от 0:2 до 3:2. На същия стадион. И пак валеше така, че сякаш небето искаше да излее всичките си запаси за един ден, за няколко часа, точно в този район от планетата. Пак имаше сълзи, но на радост.
Ицо върна лентата към онези мачове. Почете двамата големи, които не доживяха да участват в юбилея му. Не каза и дума за онези - явно не толкова големи, които пропуснаха мача без някаква очебийна причина. Някои от тях са българи, живеят на 4-5 километра от националния стадион и са играли редом с Ицо над десетилетие...Те не бяха важни в тази петъчна вечер.
Важен бе Стоичков. Хората на трибуните бяха важни, защото седяха подгизнали и гледаха като омагьосани към терена. "Да видя пак Стоичков на този терен по екип, после мога спокойно да умра", каза мъж на средна възраст в сектор "А". Има време, приятел - не си тръгнал за там още. Но разбираме защо го каза, усещането беше магическо.
Излизането му от тунела към игрището с прегърбената фигура, сякаш нацелен напред като спринтьор на старта на олимпийските 100 метра, последен, най-отзад в състава, с топка в лявата ръка, стъпващ първо с левачката на терена и вдигащ ръка за поздрав... Навремето този миг наелектризираше тълпата и я превръщаше в лава.
Пак стана така - е, да - на бенефис, не в официален мач. Тогава също тръгнаха сълзи. Изобщо - поплакахме си със спомените за големия отбор и великите мачове, някои от които пак бяха в такъв дъжд.
Не е срамно. Срамно е ако нямаме поводи да го правим. Спортът винаги е бил емоция, преди да е надпревара. Позабравено усещане за нас, българите. Но в петък вечер номер 8 ни го припомни. И затова тези 40 000 седяха докрай в дъжда, мокри до последното петънце от дрехите и тялото си.
Нямаше значение. Майският дъжд е лек, казват старите хора - не е опасен, не е студен. И да беше - никакво значение. Добре ни беше в дъжда.
Автор: Дидро, webcafe.bg
Вандали запалиха единия билборд на Ботев (Пд) в Хасково, бултрасите заподозряха "говедата" и "буферите"
Петък, 17 Февруари 2012 01:22Вандали запалиха единия от билбордовете в Хасково, посветени на 100- годишния юбилей на Ботев (Пловдив). Това съобщи за сайта PlovdivNews.net Асен Баков, инициаторът на тази идея.
"Българинът отново показа простащина, злоба и завист", сподели огорчен Баков.
"Подпален е билбордът на изхода на Хасково в посока Пловдив, Димитровград, Стара Загора, София, Свиленград и Истанбул. Другият, който е точно в центъра, е непокътнат, тъй като там има камери и злосторникът лесно ще бъде заловен", обясни той.
"Той не умира!", завърши недвусмислено Асен Баков.
В официалния форум на бултрасите веднага се прокрадна тезата, че въпросното дело е или на фенове на Левски, или на такива на Локомотив (Пловдив).
"100 % са хасковските говедца това", сигурен е фен на "канарчетата".
"Има и 2-3 буфера в Хасково, като единият е доста във филма...", заподозря друг.
"Подуенско-лайнутната комплексирана селска задруга", обобщи трети бултрас.
Един от "жълто-черните" форумци пък прие философски посегателството и коментира така: "Това беше ясно, не го взимайте толкова навътре. В интерес на истината и ние да видим билборд на говедата или мангалите, едва ли ще му се зарадваме..."
Дийп Пърпъл идват за 100-годишния юбилей на Ботев Пловдив
Сряда, 21 Декември 2011 00:40Легендарните Дийп Пърпъл ще пеят на 100-годишнината на Ботев, разкрива PlovdivNews.net. Собственикът на жълто- черните Цветан Василев явно е решил да направи юбилея грандиозен, след като вчера стана ясно, че европейски гранд, който по всяка вероятност ще е Борусия Дортмунд ще играе приятелски мач с Ботев.
Дийп Пърпъл са една от най-известните хард рок групи в историята, и са считани от мнозина за пионерите на хард рока и хеви метъла. От ръководството на Ботев ще направят всичко възможно концертът да е на стадион "Пловдив", за да може повече хора да присъстват.
В празненствата за 100- годишнината на жълто- черните с концерти ще се включат също ансамбъл "Тракия", Пловдивската филхармония и други известни български изпълнители.
Ще има и тържествено шествие, което ще тръгне от стадион "Христо Ботев", ще стигне до паметника на великия революционер Христо Ботев в градската градина и ще завърши с концерт на площад "Централен".
SportnaMasa.com

Последни новини
0
3
0
0
0
0
0
0
0










