Fashion
A+ R A- wide normal
Регистрация Вход
  • Skip to content
  • НАЧАЛО 
  • НОВИНИoverview
  • УЛТРАoverview
  • ГЛАСЪТ НА ФЕНАmy work
  • ИНТЕРВЮ 
  • БУКМЕЙКЪР 
  • ДЕРБИ 
  • ФЕН ЗОНА 
  • РУСИЯ 2018 
Показва статии с етикет: Слави Трифонов

"Орлов мост" е видял много кратунки, ще издържи и учиндолската

Петък, 28 Октомври 2016 16:11
"Орлов мост" е видял много кратунки, ще издържи и учиндолската

Ентусиазмът ни беше залят с бухалко-силиконова посттекезесарска суб-халтура

 

Не мога да повярвам! Орлов мост ще бъде затворен за концерт на човека, който направи чалгата институция!!!

 

Човекът, който се появи с така нареченото си шоу в момент, в който Големият Тодор Колев (мир на душата му) набра популярност с шоуто си по Национална телевизия, което беше истинско, шарено, интелигентно и джаз-ориентирано и беше отстранено със замах от новоизлюпилата се, новоокопитилата се номенклатурно- олигархична, ченгесарско-мутренска, групировко-силова, прослойка на онези, които осребриха соца и демокрацията със замах на руски богатири и безсилието на местните "структури" на новата власт.....

 

Тогава, около средата на 90-те, когато в новите музикални магазини се появяваха касетки и дискове на Клептън, "Бийтълс", "Стоунс", "Пърпъл", "Рейнбоу", "Цепелин", "Флойд", Рей Чарлс...и пр. цялостна палитра на световната музика на свободните хора... Също така БГ албуми на Янка Рупкина, Валя Балканска, Теодосии, "Щурци", ФСБ, "Тангра", Георги Минчев, Милена, БТР, "Подуене Блус Бенд", "Атлас", "Медикус", Роберта....и мн. други народни, поп, рок, блус, пънк, метал, джаз и пр... музики и това заприличваше на шоу-бизнес... Дойдоха с бухалките и казаха СТОП!!!

 

 

И отрядът за борба с тероризма ще пази концерта на СлавиТогава се появи учиндолскиата кратунка на конци... и то в най-гледаното време на телевизията - неделя 20.30 - това се казва на съвременен език "прайм тайм".... Появи се то с неговите ...."питат ли ме дей зората- шат на патката главата".... " ш.ти скъсам г.за".... ..."нема не искам нема недей"... ..."едно Ферари"..., ..."за крадец не ставаш сине ти си будала"... и пр. простотии, дето ме е гнус, че ги пиша....

 

Ама то не е виновно цървулчето, дошло в Софето, в суматохата, в мътната вода рибка да лови....Виновни са първо злите сили, които тогава го набутаха и щедро спонсорираха и потриваха ръце доволно, че целият ни устрем към свободния дух беше попарен и културният подем на свободни, беззащитни, романтични, безсребърници, опитващи се да измъкнат Българската култура от хватката на половин вековния гнет на конюктурната, одържавена "култура", ръководена и контролирана от всевъзможни казионни съюзи. Ентусиастите от 80-те и 90-те, които пишехме музиката си по улиците и тя се раждаше от спонтанното ни чувство, че може да станем свободни, ако повярваме....Ей това беше залято с мощна бухалко-силиконова-посттекезесарска суб-халтура с мазни спонсори натъпкани с мръсни пари и пр...

 

Виновни са и онези музиканти, които се продадоха на чалгата с купища оправдания... Е, и всички, които се тъпчат по тези кючек-вакханалски сборища , хора жадни за зрелищата на безпардонноста, простащината, меркантилната нахална простотия, издигната в култ...

 

Виновни са всички, които допуснаха това да се случи!!! Всички, които подкрепиха това събитие от Столична община и отвсякъде, сте виновни, и аз, скромният черноработник на БГ музиката от 80-те и 90-те не съм склонен да простя!!!

 

На края да кажа нещо хубаво. Орлите на Моста, това любимо за нас място, са виждали кво ли не... То не беше посрещане на Хрушчов... Брежнев... Тошан... Чаушеску... Кадафито и той...Тенор-Сакс-Кобургготски....и пр. все изхвърлени от историята кратунки...

 

Та и още една ще издържат... Издържали са и пак ще издържат!!!

 

Долу чалгата!!! Да живее Свободният Български дух!!!

 

Васко Кръпката

* Текстът е на лидера на "Подуене блус бенд" от профила му във фейсбук. Заглавието и подзаглавието са на Клуб Z

продължава>

Още малко за Славчо Трифонов и неговия концерт

Събота, 29 Октомври 2016 07:21
Още малко за Славчо Трифонов и неговия концерт

Много хора се питат аджеба, кой е тоя Славчо Трифонов, и как така уж цинично се подиграва с богът Слънце Бойко, пък цялата държава е впрегната в охраната на КДСарското му мероприятие!

 

Преди повече от 15 години Славчо беше определен от КДС за главен чалгализатор на републиката от телевизиионният екран(другият члагализатор е щатният служител в КДС Митко Димитров Пайнера), КДС се погрижи да осигури на оперативният си чалгар много пари, медийно време в най – гледаното време по една от основните и както се твърди, най – гледаните телевизии в България, за да облъчва българите с пошлост, простащина и сръбска музика с български текст, или т. нар. – чалга!

 

Славчо беше създаден от КДС и с една друга много важна цел, да е отдушник в комунистическият кенеф Славяния, за да имат обикновенните хора отдушник , както се казва място където да изпускат парата !Както предполагам сте забелязали, Славчо си позволява да се подиграва и то много остро с много български политици и обикновенните хора си казват, ето виждаш ли в България има демокрация, след като не е проблем да се правят подобни на моменти доста просташки подигравки и шаржове с действащи политици, даже с министър председателят Борисов, както и с почти всички председатели на парламентано представените партии, и по – елементарните българи си казват, ето в България има демокрация, как може някои така да говорят, че от 09.09.44г. до днес нищо не се било променило, ами „променило“ се е, (оперативният работнк на КДС) Слави е доказателството!

 


Славчо е проект на БКП и КДС и е един от основните оперативни работници на компартията, за лумпенизирането, опростачването и чалгализирането на България и българският народ от телевизионния екран!

 

Московските сценаристи на олигархията, която организира референдума искат с народния вот и съгласие да установят нова тоталитарна диктатура като в Русия на Путин! Второ мажоритарните избори в България не е много ясно до какво ще доведат и донесат защото от 09.09.44г. до днес в Славяния изборите се манипулират от червената КДСарска шайка, и надали КДС ше остави свободното влизане на много независими от Кремъл мажоритарни депутати, но пък ако се обърнат отново нещата в парламента ще влязат само комунисти, ДПС и един – двама независими от Кремъл депутати. Това за България ще е разрушително, а не спасително!

 

Мажоритарните избори в Северна Европа до сега не водеха до разцепление на нацията, защото там, поне доскоро, нациите бяха културно, религиозно и езиково еднородни. А там , където има големи етнически, религиозни или езикови малцинства – това води да разцепване на обществото и държавата. Ще кажете, че то и сега тук сме разделени – на българи и на комунисти-русофили. Само че целта на последните е българи да не останат на територията на България, а само русофили-славяни, турци и цигани!

 


Златомир Петров (материалът е публикуван в tefterche.org)

продължава>

Хайде, малко по-сериозно, когато става дума за ЦСКА!

Четвъртък, 25 Януари 2018 09:00
Хайде, малко по-сериозно, когато става дума за ЦСКА!

ЦСКА е институция, ЦСКА не е просто име. С армейците са закърмени няколко поколения българи, а славата на червените се простира надлъж и нашир. В последните дни, някъде между споровете за нов президент на БФС и Истанбулската конвенция, в интернет стартира и дискусия за предстоящите празненства по случай 70-годишнината на ЦСКА. 

 

Май месец се очертава да бъде вълнуващ за червените фенове - 31-кратните шампиони са вкопчени в люта битка за титлата с Лудогорец, а наред с това мечтата за дубъл е жива, след като разградчани бяха отстранени на 1/4-финал за Купата на България, а следващият противник на ЦСКА е... Левски. 

 

Но да оставим сметките настрани. Дискусията, която се шири, макар и все още всичко да е в сферата на вероятностите, е какви ще бъдат празненствата и кои ще бъдат поканени за тях.

 

Гриша Ганчев е амбициозен и умен човек, и има желание да направи нещо грандиозно, запомнящо се - пожела си за 70-годишнината да дойдат 70 000 на Орлов мост и Цариградско шосе, за да станат част от празненствата по случай юбилея и титлата, която благодетелят на армейците си пожела. 

 

За отбор за демонстративен мач на всички им се иска да бъде голямо име, но е ясно, че това ще стане трудно. Първенствата ще са приключили около средата на май, тъй като идва Световно първенство, а изискванията на ФИФА са шампионатите да приключат рано по график. За по-рано и дума не може да става, тъй като отборите имат все още мачове, а цикълът от вътрешните шампионати ще приключи с финалите на Лига Европа и Шампионската лига. 

 

А, и да не пропускаме още един факт - всички основни футболисти ще се пазят, а и ще бъдат пазени от клубовете си и родните федерации. Няма да е удачно юноши да бъдат хвърляни за такъв демонстративен мач, а и най-малкото - не е сериозно. Така че Байерн, Ливърпул, Рома и всякакви подобни любими отбори на червената публика - забравете! Но шоу ще има! Засега се пази в тайна. 

 

И стигаме до нещо друго - концертът.

 

ЦСКА е клуб от голям калибър, не е като останалите в България. Имената на доста изпълнители гравитират в пространството - от Roxette (Роксет) до Слави Трифонов, та като се стигне до Bon Jovi (Бон Джоуви) и Rolling Stones (Ролинг Стоунс). Последните две групи (които заедно с AC/DC са едни от най-скъпите в света) по това време нямат заявени засега дати за концерти, но едва ли ще е рентабилно да се хвърлят толкова пари, които спокойно могат да бъдат вложени в нещо друго, свързано с клуба. Поне така биха реагирали някои, защото угодия няма.

 

Roxette ги оставяме на страна, но дискусията в социалните мрежи се разрази заради Слави Трифонов. Бил армеец, но не декларирал отдавна обичта си към ЦСКА, нищо не направил за клуба, когато беше в трудно положение, и не на последно място - музиката, която прави шоуменът. 

 

Един от флагманите на чалгаризацията у нас не е удачен избор за концерт. Агитката на ЦСКА е закърмена с една различна музика, която няма нищо общо с поп-фолка, чалгата, сръбското или гръцкото. Голяма част от феновете на армейците са привърженици на бунтарската музика, на непокорството, а именно - рок и пънк-рок. 

 

Има, разбира се, много различни изпълнители у нас, които са декларирали пристрастията си към ЦСКА и спокойно могат да заместят Дългия на сцената. А за групи, които биха били удачен избор - има много такива у нас, просто въпрос на преценка, на търсене, на предлагане и на далновидност. 

 

Един концерт на Слави Трифонов ще доведе сума ти и хора, които нямат нищо общо с ЦСКА, но ще дойдат, за да му слушат тъпотиите. Не, благодаря!

 

Купонът е на ЦСКА, празненството е за ЦСКА и трябва да бъде съобразено с основната част от тези, които ходят от години на стадиона. 

 

Слави Трифонов, като е толкова голям армеец, да дойде на партито, никой няма да го върне! А музиката, която той прави (а според мнозина и не може да пее), да си я слушат в хоремага или на полето. И нещо, което ще бъде разтълкувано като PR ход или чиста доза популизъм, с нотка на политизация, няма място на "Армията"!

 

Чао на пошлостта и комерса!

продължава>

Слави Трифонов влезе в "ЦСКА Завинаги"

Сряда, 12 Февруари 2014 15:56
Слави Трифонов влезе в "ЦСКА Завинаги"

"ЦСКА Завинаги" се отказва от акции, Слави Трифонов влезе в сдружението Сдружението "ЦСКА Завинаги" може да откаже да получи акции срещу инвестициите, направени в базата на армейците до този момент.

 

Тази идея ще бъде обсъждана на предстоящия Управителен съвет на дружеството, който е насрочен за 21 февруари. Популярният водещ и шоумен Слави Трифонов вече е част от сдружението и се е съгласил името му да бъде оповестено от официалната страница на сдружението.

 

От "ЦСКА Завинаги" са скептични, че Комисията за финансов надзор (КФН) ще позволи на клуба да продава публично акции. Сдружението ще изиска и финансово-отчетни документи около предлагането и едва след това ще бъде взето решение дали да получи от ценните книги.

 

Текст: Тема Спорт

продължава>

ЦСКА между Слави, Стоунс и Джови за 70-годишнината

Петък, 19 Януари 2018 19:07
ЦСКА между Слави, Стоунс и Джови за 70-годишнината

Слави Трифонов може да изнесе концерт навръх 70-годишния юбилей на ЦСКА. 

 

Вече са проведени разговори с него и има немалка вероятност той да пее по случай празника на „армейците“. Слави е известен привърженик на ЦСКА и това е една от причините „червените“ да се насочат към него.

 

Все още обаче не всички детайли около концерта са уредени, така че е възможна и промяна. Но поне на този етап основната идея е Трифонов да пее на 5 май, като концертът ще се проведе на Националния стадион „Васил Левски“.

 

В ЦСКА са обмисляли сериозно да поканят световноизвестна рок група. Сред желаните имена са били легендите Rolling Stones и Бон Джоуви, но на този етап уреждането на такъв концерт изглежда малко вероятно.

продължава>

SportnaMasa.com

Sportna-masa_banner004_300-x-250

Последни новини


Фенклуб Сектор "Г": Да освободим българския футбол от душманите му!
от 24 Януари 2018, 18:53 391 Посещения 0 Коментари
Фенклуб Сектор
Приятели,   Както заявихме категорично преди известно време, стоим твърдо зад кандидатурата на Любо Пенев за президент на БФ�...
ЦСКА между Слави, Стоунс и Джови за 70-годишнината
от 19 Януари 2018, 19:07 430 Посещения 3 Коментари
ЦСКА между Слави, Стоунс и Джови за 70-годишнината
Слави Трифонов може да изнесе концерт навръх 70-годишния юбилей на ЦСКА.    Вече са проведени разговори с него и има немалка ...
Академик Сф събира величията си по случай годишнината от победата над Милан
от 18 Януари 2018, 09:12 123 Посещения 0 Коментари
Академик Сф събира величията си по случай годишнината от победата над Милан
Ръководството на четвъртодивизионния Академик (Сф) планира приятно тържество. То е по случай 70-годишнината от основаването на...
Синя България: Боби e некомпетентен, надвисва сянка на политико-икономическите зависимости в Левски
от 16 Януари 2018, 20:28 147 Посещения 0 Коментари
Синя България: Боби e некомпетентен, надвисва сянка на политико-икономическите зависимости в Левски
Нови драми в родния футбол. Изненадващо „Левски“ номинира Борислав Михайлов за президент на Българския футболен съюз. „Сини...
Любо: Тези, които плащат на журналистите, нямат морал, а БФС ползва сайта си за пропаганда!
от 15 Януари 2018, 19:42 82 Посещения 0 Коментари
Любо: Тези, които плащат на журналистите, нямат морал, а БФС ползва сайта си за пропаганда!
Кандидатът за президент на БФС - Любослав Пенев, разпространи отворено писмо до медиите, в които атакува остро ръководството н...
БФС атакува: Любо прибра 1.5 млн. франка за 3 години и не ни класира!
от 15 Януари 2018, 19:36 62 Посещения 0 Коментари
БФС атакува: Любо прибра 1.5 млн. франка за 3 години и не ни класира!
В отговор на твърденията, коментарите и обвиненията относно дейността на Българския футболен съюз по време на пресконференци...
Синя България въстана срещу Левски: Боби върна ЦСКА, а вие го подкрепяте?!
от 15 Януари 2018, 16:42 407 Посещения 0 Коментари
Синя България въстана срещу Левски: Боби върна ЦСКА, а вие го подкрепяте?!
Тръст „Синя България” се разграничава категорично от публикуваната днес позиция на клуба във връзка с изборите за президент...
Кой журналист как гласува за Футболист на 2017 година
от 15 Януари 2018, 16:26 142 Посещения 0 Коментари
Кой журналист как гласува за Футболист на 2017 година
Българската асоциация на спортните журналисти и Българският футболен съюз, които организираха 57-ата анкета „Футболист на го�...
6-те варианта за заместник на "пътника" Зидан
от 15 Януари 2018, 11:22 79 Посещения 0 Коментари
6-те варианта за заместник на
Първа загуба от Виляреал на "Бернабеу", 19 точки изоставане от Барселона, само една победа в последните пет мача, само три гола н�...
Левски скочи на Ники Илиев, подкрепи Боби Михайлов и написа ЦСКА с малки букви
от 15 Януари 2018, 10:42 283 Посещения 0 Коментари
Левски скочи на Ники Илиев, подкрепи Боби Михайлов и написа ЦСКА с малки букви
Ръководството на ПФК Левски изрази гласно своята позиция относно избора на президент на БФС.   Ето какво публикуваха сините �...
За нас | Реклама | Контакт

Templates
fanface.bg © 2010 - 2014 Всички права запазени!



  • Забравена парола?
  • Забравено потребителско име?
  • Регистрирайте се
*
*
*
*
*

* Field is required