Фъргюсън: Теренът бе в добро състояние
Сряда, 15 Декември 2010 14:31Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън не е съгласен с мнението на наставника на Арсенал Арсен Венгер, че теренът на стадиона на "червените дяволи" "Олд Трафорд" е бил в много лошо състояние и това е отнело от качеството на дербито между отбора на Димитър Бербатов и лондончани.
Българските фенове на Манчестър Юнайтед: Бербо ще бъде продаден!
Събота, 11 Юни 2011 20:26Фенове от официалния фенклуб на Манчестър Юнайтед в България гостуваха в студиото на Livesport.bg.
Te говорeха надълго и нашироко за изминалия шампионски сезон, загубата от Барселона на финала на Шампионската лига, бъдещето на Бербатов, както и очакванията си за идните години под ръководството на "вечния" Сър Алекс Фъргюсън.
На гости в студиото на сайта бяха Генади Сукиязов, Михаил Мантарков, Иван Пенчев, Владо Харизанов, Ивайло Боев и Димитър Сираков.
Ето и част от най-интересните изказвания на привържениците:
"Не дойдохме с рейс 19, чакахме 20-ката. Догодина обаче ще се качим на него, т.е. Ще вдигнем за 20-ти път титлата на Англия. Доста противоречиви бяха мненията, дали Манчестър Юнайтед заслужава титлата или не. Титлата бе напълно заслужена. Никой не изпъкна, преобладаваше колектива. Способността на отбора да обръща мачовете бе в основата на успеха ни".
"Юнайтед беше най-постоянен през сезона, нямаше големи спадове в представянето си. През втората половина на сезона отборът показа зрялост, дух, сила. Играчи като Карик и Браун имат място в отбора. Също така победите ни дойдоха от факта, че почти всички футболисти играят на повече от една позиция".
"Въпросът дали Митко Бербатов има място на "Олд Трафорд" го дъвчим постоянно. Видяхме обаче, че Юнайтед може и без Бербатов. Когато той не играеше, имаше кой да го замести. Чичарито бе много силен в негово отсъствие. Мислим, че Бербатов трябва да си потърси щастието в друг клуб. Освен това догодина договорът му изтича и едва ли клубът ще се възползва от опцията за удължаване с още една година. Това означава, че ще премине в друг отбор като свободен агент. Като се има предвид, че бе закупен за 30,75 млн. паунда, това е малко вероятно да се случи. От друга страна обаче не може да очакваме играч, който не е на терена във всеки един мач, да решава сблъсъци, както бе в мача срещу Ман Сити за Купата на Англия. Бербатов ще бъде продаден".
ПЪРВА ЧАСТ НА ВИДЕОТО ОТ СРЕЩАТА НА ФЕНОВЕТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
ВТОРА ЧАСТ НА ВИДЕОТО ОТ СРЕЩАТА НА ФЕНОВЕТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
ТРЕТА ЧАСТ НА ВИДЕОТО ОТ СРЕЩАТА НА ФЕНОВЕТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
Сър Алекс Фъргюсън се бъзика с феновете на Ливърпул: За тях това е мачът на века
Вторник, 04 Октомври 2011 22:28Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън не пропусна за пореден път са покаже сприхавия си характер. Той не скри, че в последните няколко мача на неговия отбор като гост на Ливърпул, тимът му е бил надиграван от противника си.
Според шотландеца обаче това е така, защото футболистите на мърсисайдци чакали само този мач, тъй като не се борят за нищо в шампионата. Ливърпул победи в последните си три домакинства срещу "червените дяволи" в Премиър лийг, като Фъргюсън отдава резултатите на голямото желание за борба от страна на футболистите на тима от "Анфийлд" и атмосферата, създавана от феновете.
"Напоследък наистина се представяме слабо като гости срещу Ливърпул. В два-три мача там те ни преборват, което ме разочарова. Атмосферата там също оказва влияние. Всеки път, когато ние отидем там, сякаш това е мачът на века за тях. Не само за футболистите, но и за феновете им, което е нормално", каза сър Алекс.
Последни статии
0
0
1
1
0
3
0
0
2




