ВИДЕО: "Сър Алекс Фъргюсън стенд" от днес ще грее на "Олд Трафорд"
Събота, 05 Ноември 2011 18:53Северната трибуна на стадион "Олд Трафорд" беше преименувана на "Алекс Фъргюсън" заради успехите на мениджъра начело на Манчестър Юнайтед в последните 25 години. Сър Алекс вече има 1409 мача във всички турнири с "червените дяволи", а за 25 години начело на отбора от северна Англия шотландецът спечели 37 трофея.
Фъргюсън поема Манчестър Юнайтед на 6 ноември 1986 ноември. "Това е един фантастичен период за мен и нещо, за което не съм си мечтал, че ще се случи. Всичко е като приказка и аз оценявам това. Имах голям късмет да разполагам с някои от най-добрите футболисти. Когато се сетя за тях, отново си припомням за големия късмет", заяви Сър Алекс.
През 2011 година специалистът изведе Юнайтед до рекордната 19-а титла на Англия и изпълни мечтата си от първите сезони начело "червените дяволи". Преди назначението на Фъргюсън Манчестър Юнайтед има 7 шампионски трофея на страната.
Японска порно звезда ще притеснява Сър Алекс в Юнайтед
Вторник, 10 Юли 2012 20:12Сър Алекс Фъргюсън сигурно няма да е доволен. Новото му японско попълнение Шинджи Кагава ще води в Манчестър любимата си Амери Ичиносе, която много хора са виждали по-често съблечена, отколкото с дрехи.
Тя е звезда на азиатското кино за възрастни, снимала се е в двайсетина горещи филма. От година вече е само модел и позира по бельо (понякога и без) за зрелищни фотосесии. През миналата есен се запозна с Кагава, който тогава играеше в Борусия (Дортмунд). Толкова е красива, че в Япония спечели над 65% от гласовете сред мъжете в анкета "Коя е най-желаната дама?".
Преди 10 лета Фъргюсън принуди Дейвид Бекъм да напусне Манчестър Юнайтед, въпреки че бе любимец на публиката. За неофициална причина се сочи Виктория, луксозното гадже на халфа. Шотландският треньор бе убеден, че влиянието на бившата певица от "Спайс гърлс" нарушава концентрацията на Дейвид, който играеше все по-бледо. Заради "онази жена" Фъргюсън дори се реши да продаде Бекъм на Реал и да остави в отбора си само отдадени на футболната кауза мъже.
Кагава пристигна вчера в Манчестър без прекрасната Амери. Камерите и фотообективите на английските медии напразно чакаха от самолета да слезе и атрактивната японка. Но рано или късно, звездата от екрана ще се появи в скучния и мрачен Манчестър.
В сегашния тим на Юнайтед няма нито една луксозна съпруга или приятелка, която да измества фокуса от отбора. Дори Колийн Руни, съпругата на Уейн, се показва пред обективите, но на конни надбягвания, а не по ревюта. С появата на Ичиносе това няма как да не се промени. "Отивам да се боря здраво за мястото си - обяви на летището в Осака новият халф на Юнайтед вчера, преди да отлети за Англия. - Предстои подготовка и още там трябва да покажа какво мога."

Вдигат статуя на Фърги пред "Олд Трафорд"
Неделя, 16 Септември 2012 17:59Манчестър Юнайтед ще издигне близо 3-метрова статуя на Сър Алекс Фъргюсън пред “Олд Трафорд”, за да почете успехите на шотландеца начело на “Червените дяволи”.
70-годишният Фъргюсън, който преди година отбеляза 25 години начело на тима, вече беше почетен на клубния стадион, като на негово име беше кръстена трибуна.
Сега обаче той ще бъде обезсмъртен с паметник, който ще бъде поставен до статуите на Сър Мат Бъзби и Джордж Бест. Фигурата ще бъде изваяна от скулптора Филип Джаксън.
Статуята ще бъде поставена пред северната трибуна на “Олд Трафорд”, която беше кръстена на Сър Алекс. Шотландският специалист спечели 24 трофея за престоя си в "Манчестър Юнайтед".
Юнайтед получи разрешение да издигне статуя на Фъргюсън на "Олд Трафорд"
Сряда, 26 Септември 2012 10:06Манчестър Юнайтед получи разрешение да издигне статуя на сър Алекс Фъргюсън пред „Олд трафорд“, информират медиите на Острова.
Статуята, която ще висока около 3 метра, ще бъде поставена пред Северната трибуна, която наскоро пък получи името на шотландския колос.
По-рано този месец от Юнайтед са изпратили плановете за статуята за одобрение, което в крайна сметка е получено от съответните органи.
Статуята ще бъде положена върху пиедестал и ще е подобна на тези на сър Мат Бъзби и „светата троица“ Джордж Бест, Денис Лоу и Боби Чарлтън.
Общинският съвет е дал своето разрешение за изграждането на статуята на сър Алекс, ако това се случи в следващите три години и при положение, че материалите, от които ще бъде направена, бъдат дадени предварително за проверка, съобщава още Manchester Evening News.
Според едни от информациите пък, Фъргюсън ще държи топка от дясната си страна. Създател на статуята ще бъде Филип Джаксън, който има зад гърба си статуи на Моцарт в Белгравия (един от скъпарските квартали в английската столица), Лондон и Елизабет Баварска в Женева.
Фърги се извини на феновете на Юнайтед след загубата от Кристъл Палас
Четвъртък, 01 Декември 2011 09:24Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън се извини на феновете на Червените дяволи за слабото представяне срещу Кристъл Палас и отпадането от "Карлинг Къп" снощи.
Шампионите бяха повече от безидейни срещу тима от Чампиъншип и закономерно напуснаха надпреварата след поражение с 1:2 на „Олд Трафорд“.
"Много съм разочарован. Извинявам се на феновете. Не очаквахме да загубим. Ние сме Манчестър Юнайтед и във всеки мач трябва да защитаваме името и историята на клуба. Не го направихме срещу Палас. Няма как след такава загуба да не се ядосваме", каза мениджърът на Юнайтед, цитиран от английските медии.
Редовното време на срещата завърши 1:1 след попадения на Дарън Амброуз за гостите и Кико Македа от дузпа. Стигна се до продължения, в които Глен Мъри реши изхода от сблъсъка с гол в 98-ата минута.
"Стори ми се, че вторият гол на гостите бе от засада, но играчите на Кристъл Палас дадоха всичко от себе си и напълно заслужиха да продължат напред. Пожелавам им успех и дано стигнат до финала. За нас голям проблем се оказаха контузиите на Фабио и Рафаел, както и травмата на Димитър Бербатов, който трябваше да напусне на почивката“, сподели още Съра.
Митко пропусна двубоя с Нюкасъл (1:1) през уикенда заради травма в глезена на десния крак. Контузията се възобнови в средата на първото полувреме срещу Палас и Бербо бе заменен на почивката.
Сър Алекс Фъргюсън се бъзика с феновете на Ливърпул: За тях това е мачът на века
Вторник, 04 Октомври 2011 21:28Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън не пропусна за пореден път са покаже сприхавия си характер. Той не скри, че в последните няколко мача на неговия отбор като гост на Ливърпул, тимът му е бил надиграван от противника си.
Според шотландеца обаче това е така, защото футболистите на мърсисайдци чакали само този мач, тъй като не се борят за нищо в шампионата. Ливърпул победи в последните си три домакинства срещу "червените дяволи" в Премиър лийг, като Фъргюсън отдава резултатите на голямото желание за борба от страна на футболистите на тима от "Анфийлд" и атмосферата, създавана от феновете.
"Напоследък наистина се представяме слабо като гости срещу Ливърпул. В два-три мача там те ни преборват, което ме разочарова. Атмосферата там също оказва влияние. Всеки път, когато ние отидем там, сякаш това е мачът на века за тях. Не само за футболистите, но и за феновете им, което е нормално", каза сър Алекс.
Фъргюсън: Теренът бе в добро състояние
Сряда, 15 Декември 2010 13:31Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън не е съгласен с мнението на наставника на Арсенал Арсен Венгер, че теренът на стадиона на "червените дяволи" "Олд Трафорд" е бил в много лошо състояние и това е отнело от качеството на дербито между отбора на Димитър Бербатов и лондончани.
Българските фенове на Манчестър Юнайтед: Бербо ще бъде продаден!
Събота, 11 Юни 2011 19:26Фенове от официалния фенклуб на Манчестър Юнайтед в България гостуваха в студиото на Livesport.bg.
Te говорeха надълго и нашироко за изминалия шампионски сезон, загубата от Барселона на финала на Шампионската лига, бъдещето на Бербатов, както и очакванията си за идните години под ръководството на "вечния" Сър Алекс Фъргюсън.
На гости в студиото на сайта бяха Генади Сукиязов, Михаил Мантарков, Иван Пенчев, Владо Харизанов, Ивайло Боев и Димитър Сираков.
Ето и част от най-интересните изказвания на привържениците:
"Не дойдохме с рейс 19, чакахме 20-ката. Догодина обаче ще се качим на него, т.е. Ще вдигнем за 20-ти път титлата на Англия. Доста противоречиви бяха мненията, дали Манчестър Юнайтед заслужава титлата или не. Титлата бе напълно заслужена. Никой не изпъкна, преобладаваше колектива. Способността на отбора да обръща мачовете бе в основата на успеха ни".
"Юнайтед беше най-постоянен през сезона, нямаше големи спадове в представянето си. През втората половина на сезона отборът показа зрялост, дух, сила. Играчи като Карик и Браун имат място в отбора. Също така победите ни дойдоха от факта, че почти всички футболисти играят на повече от една позиция".
"Въпросът дали Митко Бербатов има място на "Олд Трафорд" го дъвчим постоянно. Видяхме обаче, че Юнайтед може и без Бербатов. Когато той не играеше, имаше кой да го замести. Чичарито бе много силен в негово отсъствие. Мислим, че Бербатов трябва да си потърси щастието в друг клуб. Освен това догодина договорът му изтича и едва ли клубът ще се възползва от опцията за удължаване с още една година. Това означава, че ще премине в друг отбор като свободен агент. Като се има предвид, че бе закупен за 30,75 млн. паунда, това е малко вероятно да се случи. От друга страна обаче не може да очакваме играч, който не е на терена във всеки един мач, да решава сблъсъци, както бе в мача срещу Ман Сити за Купата на Англия. Бербатов ще бъде продаден".
ПЪРВА ЧАСТ НА ВИДЕОТО ОТ СРЕЩАТА НА ФЕНОВЕТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
ВТОРА ЧАСТ НА ВИДЕОТО ОТ СРЕЩАТА НА ФЕНОВЕТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
ТРЕТА ЧАСТ НА ВИДЕОТО ОТ СРЕЩАТА НА ФЕНОВЕТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
Пуснаха фланелки "Fuck Man Utd", Фъргюсън вбеси още повече феновете
Понеделник, 29 Октомври 2012 15:13Часове, след като Манчестър Юнайтед победи Челси по скандален начин, на пазара започнаха да се продават фланелки с надпис: "Fuck Man Utd". Производителите се надяват те да са бум на пазара и доволно вече потриват ръце, предвкусвайки предстоящите печалби.
Главният рефер на дербито от Премиършип Марк Клатънбръг изгони двама футболисти на Челси, а след това Юнайтед стигна до победата с 3:2 след попадение на Чичарито, който се намираше в засада.
Феновете на сините от "Стамфорд Бридж" останаха бесни от отсъжданията на съдийската бригада, а форумите и социалните мрежи бяха заляти от гневни писания, критикуващи както рефера Клатънбърг, така и мениджъра на Червените дяволи - сър Алекс Фъргюсън. Именно шотландецът бе обвиняван преди време, че "обработва" съдиите и те свирят в полза на 19-кратните шампиони на Англия.
След срещата Фърги допълнително наля масло в огъня, като заяви: "Имахме късмет, тъй като арбитърът можеше да отмени попадението на Чичарито, както и да не изгони Торес, тъй като Джони Еванс наистина го фаулира. От 10 години не бяхме печелили тук във Висшата лига. И преди двубоя казах, че тук е имало някои шокиращи реферски отсъждания срещу нас и всички знаят това. Но днес, ако сме получили някаква почивка от това, мисля, че сме я заслужили. Това е много трудно място за гостуване, особено при спорни решения. Публиката играе сериозна роля в това отношение", заяви сър Алекс.
В неделния следобед Ливърпул пък бе ощетен в градското дерби с Евъртън, като не бе признат чист гол на червените, а техните фенове бяха едни от най-дейните в злобните подхвърляния по адрес на Юнайтед, че са съдийски отбор.
Преди седмици, когато Манчестър Юнайтед спечели визитата си на "Анфийлд", бе изгонен човек на мърсисайдци, а веднага след това в Интернет плъзна колажът с емблемата на Дяволите, на която дяволчето бе заместено със съдия със свирка, а "Манчестър" бе заменено от "Referee".
След вчерашния скандален мач на "Стамфорд Бридж" бе направен нов колаж, задаващ въпроса с колко човека ще завърши пък Арсенал в следващото дерби с Юнайтед.

Последни новини
0
0
0
0
1
9
0
8
2










