Първото занимание на канарчетата е в понеделник, 10 януари и ще се проведе на клубния стадион "Христо Ботев" от 16.00 часа.
В момента жълто-черните са лидери в югоизточната "В" група и всички фенове на отбора са сигурни, че канарчетата ще се върнат едно стъпало по-горе в родния футбол. За 19 мача отборът е спечелил 55 точки след 18 победи и едно равенство.
Според информации от запалянковци на пловдивчани, на заниманието ще присъстват поне 1 000 ултраси, които ще създадат невероятна атмосфера.
Зимната селекция на Ботев също е много силна и новите в отбора ще имат възможност да се насладят на публиката на канарчетата.
С пловдивчани се обвързаха футболистите на Марица Георги Стефанов и Ирфан Юсеинов. Възпитаникът на Ботев 2002 Николай Павлов ще скъса с Локо (Сф) в понеделник и също ще се присъедини клуба.
В края на на миналата година Ботев върна от Сливен младия си бранител Николай Димитров. Селекцията на Марин Бакалов попълниха още Емил Аргиров и Стефан Крачунов. С Ботев се разделят ветераните Стефан Учиков и Недко Миленов. Стадиона край Бирената напускат още Пейо Батинов, Антон Огнянов и Илиян Енчев.
Все още няма яснота къде ще продължи кариерата си нападателят Георги Какалов, който тръгна да си търси късмета в Кипър. На Острова на Афродита се пробва и вратарят Армен Амбарцумян. За звездата на тима Атанас Курдов пък има четири оферти от чужбина, но засега той ще започне подготовка с жълто-черните.





