Fashion
A+ R A- wide normal
Регистрация Вход
  • Skip to content
  • НАЧАЛО 
  • НОВИНИoverview
  • УЛТРАoverview
  • ГЛАСЪТ НА ФЕНАmy work
  • ИНТЕРВЮ 
  • БУКМЕЙКЪР 
  • ДЕРБИ 
  • ФЕН TV 
  • ФЕН ЗОНА 

Показва статии с етикет: смърт

Смърт на фен на Видзев шокира Полша

Четвъртък, 27 Януари 2011 04:55
Смърт на фен на Видзев шокира Полша

Един привърженик на футбола в Полша намери своята смърт при меле между хулигани на ЛСК (Лодз) и Видзев (Лодз). Двете страни си спретнали здрав пердах в гора, близо до града.

 

Според информациите фенове на ЛСК са пътували за фенски турнир в град Пила. Ултраси на Видзев обаче им устроили засада на излизане от града.

 

В побоя са участвали над 200 души, като фаталният край застигнал 24-годишен запалянко на Видзев. В местните медии се прокраднал и слух, че в болница починало още едно момче, но до момента няма официално потвърждение.

 

Полската полиция е задържала 22 бабаита, заподозрени за убийството на фена. В случай че се докаже вината на някого от тях, то той може да отнесе до 10 години затвор.

продължава>

Фен почина, след като падна от трибуна в Белгия

Четвъртък, 07 Април 2011 15:50
Фен почина, след като падна от трибуна в Белгия

Огромна трагедия се случи по време на мача от турнира за Купата на Белгия между отборите на Стандард (Лиеж) и Гент, след като фен падна от трибуна и почина. Срещата се игра снощи, а фенът на домакините не е имал никакъв шанс да оцелее, след като е паднал от сериозна височина.

 

"Запалянкото изгуби равновесие и падна на главата си. Той загуби моментално съзнание. Докторите опитаха да го съживят, но момчето почина малко, след като бе докарано в болницата”, информира вестник "La Derniere Heure".

 

Това е втори такъв инцидент в рамките на само 20 дни, след като в Бразилия фен също почина след падане от трибуна. Това се случи, когато Наутико вкараха гол още във втората минута на мача с големия си съперник Санта Крус на стадион "Аруда" в североизточния бразилски град Ресифе.

 

От Наутико заявиха, че 32-годишният Антонио Безета Коста-младши е паднал, след като е изгубил равновесие и си е ударил главата. Той е бил откаран в болницата веднага след това, но лекарите заявили, че раните му са прекалено сериозно. Срещата от щатския шампионат на Пернамбуко тогава завърши 3:2.

продължава>

Футболен фен убит в Аржентина

Понеделник, 21 Март 2011 12:42
Футболен фен убит в Аржентина

Мъж на около 40 години бе убит в неделя при сблъсък между запалянковци на Сан Лоренсо и Велес Сарсфийлд край стадиона в Буенос Айрес преди мача на двата отбора от футболното първенство на Аржентина, предаде агенция Франс прес, позовавайки се на източник от медицинските служби. Според източник от полицията убитият мъж е бил привърженик на Сан Лоренсо. Двама полицаи са били ранени при сблъсъците.

 

Мачът от 6-ия кръг на аржентинското футболно първенство между Сан Лоренсо и Велес Сарсфийлд бе прекратен в 7-ата минута от съдията Серхио Пецота заради инциденти на трибуните на стадион "Хосе Амалфитани". Запалянковци на Сан Лоренсо счупиха предпазната ограда и се опитаха да навлязат на терена. Вратарят на Сан Лоренсо - Пабло Милиоре, бе ударен с предмет, хвърлен от трибуните от привърженици на Велес.

 

Убитият мъж е 252-ата жертва във футбола от 1924 година насам според данни на неправителствената организация "Салвемос ал футбал" (Да спасим футбола - бел. на р).

продължава>

"Белите": МВР да разкрие истината за смъртта на Ханса!

Понеделник, 17 Януари 2011 03:56
"Бялата" агитка иска истината за смъртта на своя приятел Ханса

Сериозна мистерия продължава да бъде смъртта на 24-годишния фен на Славия Петър Добрев-Ханса, който загина при пожар заедно с майка си преди Нова година, пише Livesport.bg.

 

Заместник-председателят на Национален фенклуб на слависта Борис Маринов бе гост в офиса на Livemedia. Той сподели каква е версията на организацията, като една от основните е конфликт с роднини за имот, както и че палежът е умишлен. Маринов призова от МВР и следствието да разрешат случая докрай, за да се разбере каква е причината за смъртта.

 

Той изказа своята благодарност към президента на Славия Венцеслав Стефанов и старши треньорa Емил Велев, които изразиха подкрепата си и също са в готовност да помогнат за разрешаването му.  Освен това Борис Маринов благодари и на останалите 3 столични фенклуба на Локомотив (София), ЦСКА и Левски, които също са готови да  окажат подкрепа на "белите" в такъв труден момент.

 

Привърженикът каза, че погребението на Ханса е било насрочено за неделя. Орагнизацията е направил братовчед на бащата на Петър Добрев. Родителят се е прибрал от Италия, заради смъртта на сина си.

 

Маринов сподели, че от фенклуба са потърсили бащата и той е разбрал за смъртта на сина си от 18-годишен фен на "белите". Благодарение на това младо момче е бил намерен бащата на вече мъртвият Петър Добрев.

продължава>

Отново смърт в Аржентина

Неделя, 19 Юни 2011 21:46
Отново смърт в Аржентина

Запалянковците на Ривър Плейт освиркаха футболистите на отбора, а един мъж е починал от инфаркт по време на загубата на столичани с 1:2 у дома от Ланус в аржентинското първенство.

 

"Неидентифициран мъж е починал в болница след претърпян инфаркт по време на футболен мач", съобщават медиите в Аржентина. Ривър Плейт е заплашен от изпадане във втора дивизия и феновете на отбора многократно изразиха своето несъгласие с политиката на клубното ръководство.

 

Ривър Плейт изживява най-голямата криза в 110-годишната си история. Грандът от Буенос Айрес е спечелил рекордните 33 шампионски титли на Аржентина.

 

За последно Ривър триумфира в аржентинския шампионат Клаусура през 2008 година. Ривър Плейт ще играе бараж за оставане в елита с втородивизионния Белграно.

продължава>

СНИМКИ И ВИДЕО: УЖАСЯВАЩА ТРАГЕДИЯ! Над 70 фена загинаха от задушаване и сблъсъци след мач в Египет

Четвъртък, 02 Февруари 2012 01:11
СНИМКИ И ВИДЕО: УЖАСЯВАЩА ТРАГЕДИЯ! Над 70 фена загинаха от задушаване и сблъсъци след мач в Египет

Най-малко 73 души загинаха при масов бой между фенове след футболен мач на стадиона в египетския град Порт Саид, съобщи държавната телевизия, цитирана от "Ройтерс".


Привържениците на местния тим Ал Масри нахлуха на терена секунди, след като мачът с водещия отбор в страната - Ал Ахли, завърши с изненадваща победа за домакините с 3:1. Повечето от жертвите са починали от задушаване.


По думите на заместник-министъра на здравеопазването Хишам Шиха жертвите може да нараснат, защото още близо 1000 души са ранени при настъпилото меле.

 

"Това е най-голямата катастрофа във футболната история на Египет. Това е истинско нещастие и дълбока скръб", заяви Шиха

 

Според информациите друга голяма група от фенове опитала по най-бързия начин да се изнесе от стадиона, което предизвикало струпване на изходите и блъскане между хората.

 

 

За момента не е ясна причината за нахлуването на феновете на Ал Масри, тъй като отборът им спечели мача. Според очевидци те са били провокирани от агитката на гостите. Те атакуваха играчите и феновете на противниковия отбор. Части от стадиона бяха подпалени.


"Има 11 смъртни случая в моята болница. В други две болници загиналите са 25. Трима запалянковци са починали на стадиона. Някои са загинали от сблъсъците в мелето, други от задушаване", заяви в телевизионно интервю Медхат Ел-Вснави, директор на болницата Ел-Амири в Порт Саид.

 

Части от стадиона бяха запалени. Пратеникът на "Би Би Си" в Кайро Джон Лейн съобщи, че много от феновете са били въоръжени с ножове. Според него липсата на сериозна охрана на стадиона също е допринесла за сблъсъците. Според лекар от местната морга, цитиран от АП, някои от жертвите са служители на силите за сигурност.


"Това не е футбол. Това е война и хора умират зад нас. Силите за сигурност ни оставиха. Те не ни защитават. Един фен току-що почина пред мен в съблекалнята", заяви футболистът на "Ал Ахли" Мохамед Абу Трика.


"Хората умират, ние виждаме трупове около нас. Няма сили за сигурност или личен състав на армията, който да ни защити. Вината е наша, защото играхме в този мач. Властите се страхуват да отменят лигата, защото се грижат единствено за парите. Тях не ги интересува животът на хората", заяви атакуващият халф Мохамед Баракат.

 

 

 

Всички мачове в Египет моментално бяха спрени, а правителството ще се събере на спешна среща в следващите часове. Скоро след съобщението за сблъсъците в Порт Саид, египетската телевизия показа кадри с пожар, подпален на футболния стадион в Кайро, където след първото полувреме главният рефер прекрати мача между Замалек и Исмаилия. Твърди се, че това е следствие от късо съединение.


"Намираме се в една катастрофа. Трябва да покажем солидарност с феновете на Ал Ахли и Ал Масри", заяви треньорът на Замалек Хасан Шехата.


Клубовете от Александрия - Ал Итихад и Смоуха, обявиха, че се оттеглят от първенството. Много телевизионни анализатори призоваха футболът в Египет да бъде преустановен.


Фелдмаршал Мохамед Хюсеин Тантауи, ръководител на управляващият страната военен съвет, заповяда два хеликоптера веднага да отидат в Порт Саид, за да евакуират част от гостуващия "Ал Ахли" и неговите фенове. Хеликоптерите ще пренесат и ранени до военните болници, съобщи "Ройтерс".


Болниците в зоната на Суецкия канал са поставени в извънреден режим, а десетки линейки са изпратени към Порт Саид от близките градове Исмаилия и Суец.

 

 

продължава>

Феновете на Атлетико желаят смъртта на Агуеро

Петък, 29 Юли 2011 14:26
Феновете на Атлетико желаят смъртта на Агуеро

Само ден, след като подписа официално с Манчестър Сити, аржентинският национал Серхио "Кун" Агуеро стана персона нон грата на "Весенте Калдерон".

 

Привържениците на Атлетико Мадрид, които боготворяха зетя на Диего Марадона, останаха бесни от факта, че Кун предпочете милионите на Гражданите, а не любовта на феновете на дюшекчиите.

 

Сити ще плати на Атлетико сумата от 35 милиона паунда, но това не топли запалянковците, останали предадени от своя доскорошен любимец. По време на вчерашния мач на Атлетико Мадрид срещу норвежкия Стромгодсет от ІІІ квалификационен кръг от турнира Лига Европа, на трибуните на "Висенте Калдерон" се появиха плакати, желаещи смъртта на Агуеро.

 

"Умри, предател!", бе един от най-свирепите, а по трибуните можеше да се видят и "Юда!", "Не се връщай повече в Мадрид!" и още подобни.

продължава>

Сините фенове планират честването на 40-годишнината от смъртта на Гунди

Събота, 30 Април 2011 12:13
Сините фенове планират честването на 40-годишнината от смъртта на Гунди

Легендата на Левски и на българския футбол Георги Аспарухов - Гунди, може да бъде удостоен със свой кът в Националния исторически музей в Бояна. На 30 юни се навършват точно 40 години от трагичната смърт на талантливия играч и неговия съотборник Никола Котков, които катастрофират на прохода Витиня през 1971 година.

 

По този повод уредникът на националния музей Божидар Димитров е предложил да бъдат събрани всички художествени произведения посветени на Аспарухов и те да бъдат изложени сред останалите експонати в музея. Идеята на Димитров е дори даузакони Гунди като национална ценност и да го постави до първия български кан - Аспарух.

 

Междувременно от националния фен-клуб "Гунди" подготвят свои планове за честването на 40-годишнината от смъртта на футболиста.

 

"Със сигурност ще направим така, че годишнината да не мине протоколно, а така както подобава на големи имена като Георги Аспарухов и Никола Котков. Ще настояваме на 30 юни да бъде излъчен по някоя от телевизиите филмът "Балада за Гунди". Ще направим и панахида в събота преди 30 юни в някой от големите храмове - "Света Неделя" или "Света София". Ще поднесем и венци на паметника на Гунди на "Герена", а ще се ходи и до гробищата. Поставянето на венци на лобното място на Витиня ще бъде организирано от ботевградската структура на фенклуба", заяви по този повод председателят на фенклуба Руслан Вуцов.

 

"Меридиан мач"

продължава>

Агитката на Миньор гони "черна" прокоба с молебен

Понеделник, 20 Февруари 2012 18:51
Агитката на Миньор гони "черна" прокоба с молебен

Привърженици на Миньор се събраха на молебен за здраве в черквата "Св. Иван Рилски" в Перник вчера. Момчета и момичета от агитката запалиха свещ и изслушаха молитвата в неделната сутрин.


Поводът за молебена са струпалите се напоследък нещастия в агитката на Миньор и смъртта на млади хора. Феновете вярват, че зло витае сред тях и трябва да се прогони.


Поредицата от трагични инциденти е тръгнала от смъртта на убитата Мирослава. Мимето бе част от пернишката агитка и следеше изявите на Миньор. На погребението нейни приятели-фенове носеха ковчега й.


След жестокото убийство, потресло Перник, 26-годишният Велислав-Блясъка, е получил инсулт и е в кома в Белгия. Блясъка също е част от агитката на "чуковете". Преди няколко дни пък друг запален фен на "жълто-черните" - Макс, почина.

продължава>

Очевидец твърди, че левскарите плашели полицаи със смърт!

Понеделник, 15 Август 2011 21:53
Очевидец твърди, че левскарите плашели полицаи със смърт!

Смъртни заплахи и цветисти псувни срещу полицаите сипели фенове на "Левски" след загубата с 1:3 от Черно море във Варна. Това заяви пред БЛИЦ очевидец на скандалната сцена. Както вече стана ясно, след мача на "Тича" в морската столица се разрази диво меле, в което сериозно пострадаха двама от привържениците на варненския отбор.

 

Ранените са известните сред запалянковците на "моряците" Жеко и Стънито. Единият от тях е бил прободен след кратко преследване, като за щастие раната, която е в областта на бъбрека, е повърхностна и органът не е увреден. Другият ултрас е имал късмет, тъй като ударът е попаднал на сантиметри от белия дроб и се е разминал с най-лошото. Веднага след екшъна двамата запалянковци са били откарани в МБАЛ "Света Анна", като при първа възможност с тях са били проведени разпити. Ченгетата са им пуснали запис, на който те са разпознали двама от агитката на столичния гранд, като мъжете, които са ги нападнали.

 

"Записът е изпратен в София и е задействана процедура по издирването и задържането на извършителите. По случая е образувано досъдебно производство по два текста от наказателния кодекс – за непозволено увреждане на чужда собственост и за нанасяне на средна телесна повреда", заяви пред БЛИЦ шефът на варненската полиция комисар Димитър Димитров.

 

Той добави, че все още няма задържани по случая, но след като двамата фенове бъдат закопчани, ще бъдат издирени и останалите от агитката, която е създала безредиците. Още на излизане от стадиона, ултрасите започнали да създават проблеми, твърдят очевидци. По думите им, феновете на "Левски" сипели здрави закани и псувни към полицаите, като някой дори си позволили да крещят към ченгетата, че ще ги убият.

 

"От вас разбирам това. На мен такова нещо не ми е докладвано. Според мен, ако имаше такива проблеми, служителите на полицията щяха да задържат запалянковците още на стадиона, а нямаше да чакат да се стигне до размирици и тогава да действат”, обясни комисар Димитров.

 

Той добави, че никой не е очаквал подобен развой на нещата - "Ако знаехме, че ще се случи такова нещо в заведението, щяхме да изпратим полицейски сили там. В нашият град такова събитие е нямало и се случва за пръв път."

продължава>
  • «
  •  Начало 
  •  Предишна 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Следваща 
  •  Край 
  • »
Страница 1 от 3

Последни статии


Феновете на Славия ще почетат паметта на Кано Коцев
от 22 Август 2012, 14:58 110 Посещения 0 Коментари
Феновете на Славия ще почетат паметта на Кано Коцев
Привърженици на Славия ще се съберат днес от 18:00 часа пред клубния стадион в столичния квартал "Овча купел", за да поднесат цвет...
Цесекари помагат на блъснатите от кола фенове при Петолъчката
от 22 Август 2012, 04:41 1308 Посещения 0 Коментари
Цесекари помагат на блъснатите от кола фенове при Петолъчката
Привърженик на ЦСКА от фенклуб "Червени воини 99" изпрати до FanFace.bg информация с актуалното състояние на двамата фенове на "арме�...
Лидерът на бултрасите за агитката на Левски: Клошари и комплексари!
от 22 Август 2012, 03:10 888 Посещения 2 Коментари
Лидерът на бултрасите за агитката на Левски: Клошари и комплексари!
Председателят на фенклуба на Ботев (Пловдив) Божидар Божилов атакува агитката на Левски заради някои нейни прояви по време на ...
"Червен" протест на "Армията" в неделя
от 22 Август 2012, 03:00 422 Посещения 0 Коментари
Привърженици на ЦСКА от Сектор "Г" се събират на обещания още преди месец пореден протест срещу ръководството на клуба в лицет�...
НФК Берое избра ново ръководство
от 22 Август 2012, 02:55 91 Посещения 0 Коментари
НФК Берое избра ново ръководство
Сдружение с нестопанска цел "Национален фенклуб Берое - Стара Загора" проведе отчетно-изборно събрание тази вечер в зала 2 на х�...
"Негодниците" скочиха срещу оправданията на мошениците от БФВ, зададоха въпроси
от 22 Август 2012, 02:49 147 Посещения 0 Коментари
Истинският бастион на българския волейбол в лицето на феновете от групата на "Негодниците" направи още една гигантска стъпка �...
Агитката на Нефтохимик обеща страхотна хореография при завръщането си у дома
от 21 Август 2012, 20:40 415 Посещения 1 Коментари
Агитката на Нефтохимик обеща страхотна хореография при завръщането си у дома
Най-верните фенове на Нафтата се стягат за впечатляващо шоу при завръщането си у дома - стадион "Нефтохимик", който в момента е �...
UltraBus-ът на Левски ще гостува в Монтана
от 21 Август 2012, 17:20 359 Посещения 0 Коментари
UltraBus-ът на Левски ще гостува в Монтана
UltraBus-ът на Левски ще пътува за Монтана, където "сините" гостуват в събота (25 август) в мач от III кръг на "А" група срещу едноименни�...
ПФК Левски и НКП подкрепиха Карвальо
от 21 Август 2012, 17:12 128 Посещения 0 Коментари
ПФК Левски и НКП подкрепиха Карвальо
Ръководството на ПФК Левски и Националния клуб на привържениците на "сините" излезе с обща декларация в подкрепа на Базил де К�...
Литекс пусна билети за мача с Миньор, от 3 до 5 лева са
от 21 Август 2012, 14:09 44 Посещения 0 Коментари
Литекс пусна билети за мача с Миньор, от 3 до 5 лева са
Ръководството на Литекс ще направи жест към своите фенове и отново ще пусне евтини билети за предстоящия мач с Миньор (Перник)....
За нас | Реклама | Контакт

Templates
fanface.bg © 2010 - 2012 Всички права запазени!



  • Забравена парола?
  • Забравено потребителско име?
  • Регистрирайте се
*
*
*
*
*

* Field is required