Fashion
A+ R A- wide normal
Регистрация Вход
  • Skip to content
  • НАЧАЛО 
  • НОВИНИ 
  • ТЕМАoverview
  • КОМЕНТАРmy work
  • ИНТЕРВЮ 
  • БУКМЕЙКЪР 
  • АГИТКИ 
  • ДЕРБИ 
  • ФЕН TV 
  • ФЕН ЗОНА 

protiv_modernia_futbol

Показва статии с етикет: сблъсъци

"14": Престъпление - наказание

Четвъртък, 13 Януари 2011 13:05
Напрежението преди вечното дерби ескалира

Малко след полунощ, на връщане от Самоков след волейболния мач ЦСКА - Унтерхахинг, наше момче е било причакано пред дома му от два автомобила, нападнато и ограбено от неизвестни засега извършители.

 

Липсват едно от знамената на 14, ключове от жилището на момчето, мобилен апарат и мегафон. От времето на хан Крум крадците и техните съучастници не се толерират по нашите земи.

 

Текст: www.northside14.org

продължава>

Намушкаха фен преди Рома - Лацио

Сряда, 19 Януари 2011 22:30
Намушкаха фен преди Рома - Лацио

Футболен запалянко е бил намушкан с нож по време на сблъсъци между хулигани на Рома и Лацио. Двата тима играха в сряда вечер мач помежду си за Купата на Италия.

 

Според италианската агенция АНСА тинейджър, за когото не се споменава на кой отбор е фен, е наръган в бедрото и откаран в болница, но състоянието му не е сериозно.

 

Един от прозорците на автобуса на Лацио пък бе счупено от хвърлен предмет по пътя си към Олимпийския стадион.

продължава>

Страховити сблъсъци между хулигани на Бурсаспор и полицията

Събота, 07 Май 2011 23:48
Страховити сблъсъци между хулигани на Бурсаспор и полицията

Турският град Бурса бе разтресен от страховити сцени на насилие, след като фенове на местния отбор се млатеха ожесточено с полицията в продължение на около два часа.


Ултраси на Бурсаспор, където играе и бившият български национал Димитър Иванков, създадоха масови безредици преди мача с Бешикташ в събота вечер.


Според турските медии хулигани на "крокодилите" нападнали автобуси с фенове на "орлите", с които са в открита вражда, като намерението им било да не ги допуснат до стадиона. След реакцията на органите на реда градът се превърна в арена на свирепи сблъсъци.


Стотици вандали от Бурсаспор атакували с всякакви малки и по-големи предмети добре екипираните полицаи, а някои от тях използвали и бейзболни бухалки.


Униформените от своя страна отговорили с водометни машина, разпръсквайки с водни струи озверялата тълпа. В употреба влезли и сълзотворният газ и гумените куршуми.

 

 

По последни информации над 100 души са били арестувани, а ранените са 35. 25 от тях са полицаи, а останалите 10 - фенове на Бурсаспор.


Вследствие на всичко това турската футболна федерация взе решение да отложи мача.

 

Отборът на гостите от Бешикташ изобщо не посмя да излезе от хотела си. В последствие полицията ескортира извън града играчите на Бешикташ, както и техните фенове. Сериозна санкция грози домакините от Бурсаспор, както и евентуална служебна загуба.

 

Феновете на "зелено-белите" искаха да сплашат футболистите на "орлите", а също така и да отмъстят на привържениците на гостите от Истанбул.

 

Причината е, че в началото на декември 2010 фенове на двата отбора се биха по улиците на града. Тогава Бурса имаше 1200 поддръжници, които влязоха с схватка с ултрасите на Бешикташ преди мача, а битката се пренесе след това и на трибуните на "Иньоню".

продължава>

ВИДЕО: Десетки ранени и арестувани на Оснабрюк - Пройсен Мюнстер

Понеделник, 12 Септември 2011 07:57
ВИДЕО: Десетки ранени и арестувани на Оснабрюк - Пройсен Мюнстер

Поне 23-ма души, включително 11 полицаи бяха ранени при сблъсъци по време на мач от трета дивизия в Германия, предава ДПА.

 

От полицията обявиха, че инцидентите са станали преди и по време на дербито между Оснабрюк и Пройсен Мюнстер. Петима служители на реда са с изгаряния и наранявания от избухнали фойерверки.

 

Арестувани са 29 фенове, които са се сбили с полицията. Големи фойерверки са били хвърлени от гостуващите фенове в тунела на стадиона и са ранени няколко души.

продължава>

Отново напрежение на Острова, отново битки между фенове на Лийдс и Юнайтед

Четвъртък, 22 Септември 2011 17:00
Отново напрежение на Острова, отново битки между фенове на Лийдс и Юнайтед

И този път не се размина без проблеми между феновете на Лийдс и Манчестър Юнайтед. Омразата между двете агитки е пословична, а полицията в Лийдс отново имаше доста работа работа за органите на реда, след като Лийдс посрещна Ман Юнайтед в двубой от турнира Карлинг Къп през седмицата.

 

Червените дяволи спечелиха с 3:0 на "Еланд Роуд" и продължават напред битката за трофея.

 

Според пресата на Острова около стадиона органите на реда е трябвало да разтървават редица сбивания между привърженици на двата клуба, като най-младият задържан от полицаите е едва 15-годишен.

 

На самото съоръжение проблемите за охраняващите са продължили, като гостуващата агитка е запалила факли и димка, докато и двете страни са пеели предизвикателни и оскърбителни песни към противника.

 

Не са били пропуснати и най-големите трагедии в историята на двата клуба - Мюнхенската катастрофа от 1958 година и двамата заклани привърженици на Лийдс в Истанбул през 2001 година.

 

След двубоя официалните фенклубове и на двата отбора заклеймиха поведението на феновете по време на срещата.

продължава>

Хулигани на Асеновец атакуваха с камъни автобуса на Нафтата

Понеделник, 14 Март 2011 18:16
Агитката на Асеновец е една от най-колоритните и луди във "В" група

С бой с камъни и полицейска намеса завърши дербито в Югоизточната "В" група Асеновец – Нефтохимик в Асеновград, информира "7 дни спорт". Домакините победиха с 1:0, 1500 техни привърженици пяха като англичани на стадион "Шипка" под Асеновата крепост.


Мачът закъсня с три минути, след като частната охрана и пристигнали по-късно полицаи едва предотвратиха сбиване между двете агитки. Повече от сто запалянковци от Бургас бяха пристигнали на трибуните. Асеновец пък е отборът с най-люта агитка в трета лига, местните фенове си имат девиз "На стадиона съдим ние". Охраната се изпоти здраво, докато озапти налитащите да се бият фенове.

 

В 24-ата мин Денис Мустафа взриви Асеновград с гола на победата, след като го изпуснаха непокрит в наказателното поле. След почивката скандално съдийство на бригадата от Стара Загора пресече всички опити на бургазлии да стигнат поне до изравняване.


След мача обаче стана страшно. Ултрасите от Асеновец бяха завардили изходите на "Шипка" и щурмуваха с камъни автобуса на Нефтохимик. Агитката строши две стъкла.


С камък беше леко ранен футболистът на бургазлии Пауло Драголов, син на известния в близкото минало футболист на Берое Васил Драголов. Играчите на Нафтата бяха задържани пред полицейското управление да дават свидетелски показания и се прибраха в Бургас чак около полунощ.

продължава>

Мелета между протестиращи и полицаи из цяла България!

Понеделник, 26 Септември 2011 19:42
Мелета между протестиращи и полицаи из цяла България!

Мирните протести на будни българи, които се провеждат тази вечер в цяла България, преминаха в сблъсъци с полицията.


Протестиращи срещу жертвите в Катуница се сблъскаха с жандармерията на бул. "Мария Луиза" в Пловдив. Част от демонстрантите са с маски.


Полицаите успяха да разпръснат младежите на четири лъча. Жандармерия е атакувала основната група при подлеза на ул. "Гладстон", където са извършени десетки арести. Централните булеварди са абсолютно блокирани от полицаи.


Хиляди пловдивчани излизат по улиците, за да подкрепят младежите. В момента Пловдив е напълно блокиран от демонстранти. Целта е протестиращите да бъдат задържани далеч от циганските махали, до които те се опитват да достигнат.

 

Няколкохилядната тълпа, тръгнала от площад "Съединение" мина покрай Джумая джамия без да прави бели. После шествието се отправи към Пощата през Главната, но се блъсна в жандармерията, която спря потока от хора съм друго мнодолюдие - митинга на БСП пред бившия партиен дом, информира PodTepeto.com.


Хората се вляха в подлеза под пощата и тръгнаха към Св. Петка в посока Аджисан махала. Там обаче завариха мощна група въоръжени до зъби униформени. И стана невиждан екшън, който нареди Пловдив до Лондон. Полицията атакува, а хората от първите редове на тълпата отговориха с камъни, бутилки и дори изкъртени от тротоара знаци. Ченгетата се ядосаха и показаха зъби. Разбиха тълпата и отбиха атаката с атака.

 

Над 1000 души се събраха пред Катедралата във Варна, за да протестират в подкрепа на жителите на Катуница. Към тях се присъединиха и фенове на местните Спартак и Черно море.


Начело на поне 120 мотористи е председателят на най-големия мото клуб в града "Диви деца" Тони Бонбона. Протестиращите останаха пред храма около 30 минути, пеейки химна и скандирайки "Българи, юнаци!".


Малко по-късно те блокираха за кратко движението по булеварда, след което се насочиха към областния клуб на ДПС. Там множеството беше посрещнато от плътен кордон жандармеристи.


Опитът за щурм беше осуетен и протестиращите се отправиха към Областна управа. След като полицаи ги изтласкаха обратно, варненци тръгнаха към Колхозния пазар. 

 

Голямата маса протестиращи хора с български знамена и скандирания "Циганите на сапун" и "Бий мангала по главата" преминаха по ул. "Капитан Райчо Николов" и ул. "Свобода" и навлязоха в ромския квартал в града - "Максуда".


Полицейски части също прииждат, за да охраняват събралите се предимно младежи, информира агенция "Фокус". Виждат се бягащи тежко въоръжени полицаи. Протестиращите се чуват в самия ромски квартал в града.

 

Малко преди да навлязат в гетото обаче десетки цигани излязоха от уличките на квартала въоръжени с брадви и колове. Бързата намеса на полицията предотврати разрастването на побоя. При изтласкването на варненци обаче се е стигнало до сблъсъци. Жандармеристи са пребили няколко протестиращи в близост до мола в града.

 

Огромната група тръгна от паметника "Альоша", скандирайки: "Българи – юнаци!" и "Циганите на сапун", пише Besove.com.

 

Тинейджъри в черни дрехи и с трикольори се събраха на площад Тройката в Бургас, за да протестират за втора поредна нощ срещу зверското убийство в Катуница.


Въпреки че протестът беше организиран в социалните мрежи и нямаше официална информация за провеждането му, в районна на паметника "Альоша" се забелязваше засилено полицейско присъствие и служители на дирекция "Обществен ред и сигурност”.


Младежите не искаха да разговарят с репортерите, криеха лицата си с маски, под качулки и заплашваха всеки, който се опитва да ги снима. Нямаше пияни, нямаше дрогирани.


Протестът с начален час 19 ч започна с едноминутно мълчание в памет на двете загинали момчета от с. Катуница, след което около 400 протестиращи тръгнаха по главната ул. "Александровска" пеейки българския химн и скандирайки "Циганите на сапун” и се отправиха към градинката на бургаската ж.п. гара, която е основно свърталище на цигани.


Там обаче липсваше обичайната групичка мургави проститутки. Малка групичка се отцепи и хукна към тъмната уличка "Хан Крум".


Там, до казаните зад Старата поща, всяка вечер също се предлага платена любов. Разгадали намеренията на протестиращите, няколко полицаи веднага тръгнаха след тях. Джип "Нива", също пълен с униформени, заварди горната страна на улицата и спря до сградата на СМК.


Младежите претърсиха улицата, а после с викове: "Българи – юнаци!" тръгнаха към другата стоянка на ромски проститутки – малката градинка срещу Католическата църква.


След като и там не откриха никой, те се сляха с другите протестиращи на ул."Христо Ботев". След това цялата група е тръгнала към моста. Засега има единствено информация за трима арестувани.

 

Протестът в София в подкрепа на жителите на Катуница също ескалира, информира "Дарик". Той започна в 19:00 часа пред НДК. Оттам потегли мирно шествие, което стигна до Народното събрание. След което протестиращите се отправиха към джамията, където бяха посрещнати от жандармеристи. След като протестиращите се опитаха да се доближат до джамията, бяха отблъснати от органите на реда.


Разгневи участниците започнаха да хвърлят камъни по органите на реда, както и да трошат по пътя си. Полицията успя да разпръсне протестиращите, някои от които са във видимо нетрезво състояние. Участниците в шествието се заканиха, че ще се отправят към най-близкия цигански квартал.

 

Прозорците на клуб на ДПС в централната част на Плевен бяха изпочупени. Протестиращите са имали за цел да стигнат до циганското гето в индустриалната зона на града, но са били спрени от полицията.

продължава>
Tweet
Share on Myspace

Последни статии


ВИДЕО: 18 години по-късно...
от 17 Ноември 2011, 13:02 32 Посещения 0 Коментари
ВИДЕО: 18 години по-късно...
Точно преди 18 години България изживя една от най-големите радости във футболната си история. Тогава нашите гер�...
За "Футболист на годината" и феновете ще имат глас
от 17 Ноември 2011, 12:48 17 Посещения 0 Коментари
За
Напълно революционна схема за определяне на победителя в традиционната анкета „Футболист на годината в Бълга...
ВИДЕО И СНИМКИ: Дербито на Галисия между Депортиво Ла Коруня и Селта винаги е война!
от 17 Ноември 2011, 10:11 62 Посещения 0 Коментари
ВИДЕО И СНИМКИ: Дербито на Галисия между Депортиво Ла Коруня и Селта винаги е война!
Галисийското дерби е двубоят между двата най-големи клуба в испанската провинция - Депортиво Ла Коруня и Селта....
Фенклубът на ЦСКА организира екскурзия до Ловеч, призовава за добро поведение на червените фенове
от 17 Ноември 2011, 09:52 44 Посещения 0 Коментари
Фенклубът на ЦСКА организира екскурзия до Ловеч, призовава за добро поведение на червените фенове
Фенклубът на ЦСКА организира екскурзия до Ловеч за мача от 14-ия кръг на "Виктория Българско Футблоно Първенств�...
9 дни до Цървена звезда - Партизан, вечерта ще има и концерти - Pendulum и Adam Beyer в Белград
от 16 Ноември 2011, 22:26 41 Посещения 0 Коментари
9 дни до Цървена звезда - Партизан, вечерта ще има и концерти - Pendulum и Adam Beyer в Белград
Цървена звезда - Партизан е едно от най-горещите дербита не само на Балканите. Само след 9 дни сръбската столица ...
БГ феновете негодуват за официалните празници и отработването им
от 16 Ноември 2011, 20:51 110 Посещения 0 Коментари
БГ феновете негодуват за официалните празници и отработването им
Поредна фенска вълна на недоволство се надигна днес, след като Правителството обяви официалните празници до к�...
ВИДЕО: В края на февруари излиза книгата "100 години Ботев Пловдив"
от 16 Ноември 2011, 20:40 23 Посещения 0 Коментари
ВИДЕО: В края на февруари излиза книгата
В края на февруари следващата година ще излезне книгата "100 години Ботев Пловдив". Тя ще бъде издадена по случай ...
Пуснаха билетите за ЛукОйл-Академик и отбора на Тони Паркър - Асвел Вильорбан
от 16 Ноември 2011, 20:34 18 Посещения 0 Коментари
Пуснаха билетите за ЛукОйл-Академик и отбора на Тони Паркър - Асвел Вильорбан
Билетите за мача от втория кръг на груповата фаза на Еврокъп между отборите на Лукойл Академик и френския Асве�...
Феновете на Локо Пд започнаха да се записват за екскурзията до Перник
от 16 Ноември 2011, 20:32 30 Посещения 0 Коментари
Феновете на Локо Пд започнаха да се записват за екскурзията до Перник
Клубът на привържениците на Локомотив Пловдив започва от днес записвания за екскурзия до Перник, преди неделн�...
Феновете в Сърбия: Подкрепяме Източно-европейската футболна лига
от 16 Ноември 2011, 20:27 50 Посещения 0 Коментари
Феновете в Сърбия: Подкрепяме Източно-европейската футболна лига
Феновете в Сърбия изглежда проявяват интерес към създаването на Източно европейска футболна лига, в която да у...

Фенска музика

Please update your Flash Player to view content.
За нас | Реклама | Контакт

Templates
fanface.bg © 2010 Всички права запазени!



  • Забравена парола?
  • Забравено потребителско име?
  • Регистрирайте се
*
*
*
*
*

* Field is required