Варненци на протест срещу заключен стадион
Петък, 15 Април 2011 11:03Инициативна група от Варна ще изрази протеста срещу заключения стадион „Младост" по време на Ученическите игри в града днес. Състезанието ще се проведе на друго съоръжение - стадион „Спартак", който е в лошо състояние.
Варненци ще изразят несъгласието си с вече открития, но все още неотворен стадион с подготвени плакати, които ще бъдат разпънати. Текстовете са - „Искаме да спортуваме, но стадион „Младост" - заключен" и „Не искаме паметник, а стадион да спортуваме".
Ремонтираният „Младост" беше официално открит през есента, но оттогава стои заключен и не може да бъде използван нито от трениращите лека атлетика във Варна, нито любителите. Стадионът е с чисто нова тартанова настилка на осемте коридора.
От Общината и фирмата концесионер дават обяснение за вечно заключеният катинар на съоръжението с това, че то не разполага с акт за въвеждане в експлоатация и поради тази причина стои заключено. Забавянето на получаването на акт 16 се дължи на влязла междувременно в сила наредба за достъп до обществени сгради. Заради нея е било нужно да изградят допълнителни съоръжения, които да пригодят стадиона за хора с увреждания, написа в-к „Позвънете" през миналия месец.
“Стадионът беше открит официално преди близо 8 месеца, но до ден днешен стои заключен,охраната не допуска никой до пистата.Още по-лошото е ,че има абсолютно информационно затъмнение по случая, каза инициаторът на протеста Цветан Цветков - Пуснахме малка статия със снимки във в. "Позвънете" с молба към общината и кмета да отговорят защо стадионът стои заключен. Получихме отговор за пред обществеността, че стадионът няма акт 16, защото предстоят да се изградят допълнителни рампи и асансьор за инвалиди (така било по някакви европейски закони). Да, но ние, които бяхме на откриването, видяхме с очите си, че такива рампи и асансьор още тогава съществуваха. Значи проблемът е друг....! Аз съм дългогодишен бивш лекоатлет. Сега синът ми тренира също атлетика. Във Варна има много добри и талантливи деца, които искат да тренират и да постигат успехи, но както на всякъде "Хубавите неща, стават трудно". Просто искаме нашите деца да спортуват,а не да стоят по кафенета и игрални зали."
bgathletic.com
Три срещи на феновете на Манчестър Юнайтед в България - в Пловдив, София и Варна
Сряда, 01 Февруари 2012 12:00Привържениците на Манчестър Юнайтед в България, които все повече се увеличават, ще направят три свои сбирки още в началото на февруари.
На тях ще бъдат дискутирани много организационни въпроси на фенклуба, но основната тема ще бъде представянето на Червените дяволи до момента, както и осъществяването на повече приятелски контакти между привържениците на Юнайтед в България.
Първата среща ще се състои на 5 февруари в Пловдив. Сбирката е в бирария "Rozenhof" на ул. "Христо Г. Данов" 34, от 15:00 до 20:30 часа. Предвидена е среща с председателя на фенклуба на Манчестър Юнайтед България - Емил Йорданов, както и гледане на мача Челси - Манчестър Юнайтед.
Ден по-късно, на 6 февруари, когато се чества годишнината от гибелта на играчите на Манчестър Юнайтед при самолетната катастрофа край Мюнхен, столицата София ще приеме феновете на 19-кратните шампиони на Англия.
Срещата е в пицария "Дон Домат", бул. Патриарх Евтимий 10, от 19:00 до 22:00 часа.
Междувременно стана ясно, че Манчестър Юнайтед ще изиграе приятелска среща със сборен състав на Ирландската футболна лига в чест на един от малцината оцелели след катастрофата в Мюнхен през 1958 година.
Хари Грег е бил един от оцелелите при самолетната катастрофа, в която загина почти целият отбор на Манчестър Юнайтед, а самият Грег е бил от хората дали първа помощ, за да спасяват пострадалите.
79-годишният бивш футболист прекара 10 години в екипа на Червените дяволи, като записа 247 мача. Идва в Юнайтед от тима на Донкастър през 1957 за 23 000 паунда и печели сребърните медали от ФА Къп след загуба от Болтън през 58, което е и единственото му отличие с червения екип.
Срещата между Юнайтед и сборния тим на родината му ще е част от предсезонната подготовка на клуба и победителят ще вземе купа, кръстена на името на Хари Грег.
Третата среща на българските фенове на Манчестър Юнайтед е във Варна на 18 февруари. Тя ще се проведе в "Мохито", Чаталджа, от 15:30 до 18:30 часа.
Същевременно програмата "ЗА ЩАСТЛИВИ ДЕТСКИ ИГРИ" на фенклуба на Манчестър Юнайтед България продължава набира средства за изграждане на детска площадка в ЦДГ №2 - гр. Димитровград.
Всеки който може да помогне финансово може да изпрати сумата на банковата сметка:
ПроКредит Банк IBAN: BG19PRCB92301031460513 BIC: PRCBBGSF.
Сумата се превежда по сметката на клуба с основание "За ЦДГ Димитровград".
"Не е важно колко е голяма сумата, важното е да бъде от сърце!", призовават българските фенове на Юнайтед.
Скандално: Варненци не дават билети на софиянци!
Понеделник, 22 Август 2011 11:57Враждата между волейболните фенове във Варна и София прерасна във война. След като стана ясно, че повечето мачове от Световната лига ще се играят в новата зала “Арена Армеец” край морето вече не могат да понасят софиянци.
Във Варна националите по волейбол ще изиграят две контроли със Сърбия, на 23 и 24 август. Билети за първата среща вече няма.
Привърженици се оплакаха, че касиерки не са искали да им продадат пропуски за мача в Двореца на културата и спорта във вторник от 18:00 часа.
“Когато отидох на касата имаше не повече от 10 човека пред мен. Дойде моят ред и поисках да си купя два билета. Касиерката ми обясни, че на софиянци билети не продават, да си ходим в новата зала, ако искаме да гледаме волейбол. Явно ме усети по твърдия говор, че не съм от Варна. Помислих, че се шегува, но хората след мен си взеха билети, а аз се наредих на друга каса”, заяви фен, цитиран от “Меридиан мач”.
Агитката на Литекс показва "трофеи"
Понеделник, 24 Януари 2011 19:44В Ловеч може и да не ходят много хора на домакински мач, както и на гостуване, но привържениците на Литекс показаха, че не падат по-долу от своите колеги от София, Пловдив, Варна и други футболни центрове у нас.
СНИМКИ: "Синдикат 12" опаса Варна в лозунги
Сряда, 20 Юли 2011 14:54Феновете на Спартак (Варна) от новосформираната групировка "Синдикат 12" окичиха морската столица на България с транспаранти в знак на протест срещу ипотекирането на имоти на клуба.
Те бяха поставени на "Коритото", стадион "Локомотив", както и по изходите на града. Транспарантите гласяха: "Спартак Варна не се продава", "Да спрем кражбите на Общински имоти", "Присъда за Янко Станев и Киро кмета" и "Варна - най-добрият град за ... крадене".
Припомняме, че в края на миналата седмица от "Синдикат 12" разпространиха специална декларация, в която призовават въпросните имоти да бъдат върнати на Общината, и за която FanFace.bg писа (вижте тук!).



Мелета между протестиращи и полицаи из цяла България!
Понеделник, 26 Септември 2011 19:42Мирните протести на будни българи, които се провеждат тази вечер в цяла България, преминаха в сблъсъци с полицията.
Протестиращи срещу жертвите в Катуница се сблъскаха с жандармерията на бул. "Мария Луиза" в Пловдив. Част от демонстрантите са с маски.
Полицаите успяха да разпръснат младежите на четири лъча. Жандармерия е атакувала основната група при подлеза на ул. "Гладстон", където са извършени десетки арести. Централните булеварди са абсолютно блокирани от полицаи.
Хиляди пловдивчани излизат по улиците, за да подкрепят младежите. В момента Пловдив е напълно блокиран от демонстранти. Целта е протестиращите да бъдат задържани далеч от циганските махали, до които те се опитват да достигнат.
Няколкохилядната тълпа, тръгнала от площад "Съединение" мина покрай Джумая джамия без да прави бели. После шествието се отправи към Пощата през Главната, но се блъсна в жандармерията, която спря потока от хора съм друго мнодолюдие - митинга на БСП пред бившия партиен дом, информира PodTepeto.com.
Хората се вляха в подлеза под пощата и тръгнаха към Св. Петка в посока Аджисан махала. Там обаче завариха мощна група въоръжени до зъби униформени. И стана невиждан екшън, който нареди Пловдив до Лондон. Полицията атакува, а хората от първите редове на тълпата отговориха с камъни, бутилки и дори изкъртени от тротоара знаци. Ченгетата се ядосаха и показаха зъби. Разбиха тълпата и отбиха атаката с атака.
Над 1000 души се събраха пред Катедралата във Варна, за да протестират в подкрепа на жителите на Катуница. Към тях се присъединиха и фенове на местните Спартак и Черно море.
Начело на поне 120 мотористи е председателят на най-големия мото клуб в града "Диви деца" Тони Бонбона. Протестиращите останаха пред храма около 30 минути, пеейки химна и скандирайки "Българи, юнаци!".
Малко по-късно те блокираха за кратко движението по булеварда, след което се насочиха към областния клуб на ДПС. Там множеството беше посрещнато от плътен кордон жандармеристи.
Опитът за щурм беше осуетен и протестиращите се отправиха към Областна управа. След като полицаи ги изтласкаха обратно, варненци тръгнаха към Колхозния пазар.
Голямата маса протестиращи хора с български знамена и скандирания "Циганите на сапун" и "Бий мангала по главата" преминаха по ул. "Капитан Райчо Николов" и ул. "Свобода" и навлязоха в ромския квартал в града - "Максуда".
Полицейски части също прииждат, за да охраняват събралите се предимно младежи, информира агенция "Фокус". Виждат се бягащи тежко въоръжени полицаи. Протестиращите се чуват в самия ромски квартал в града.
Малко преди да навлязат в гетото обаче десетки цигани излязоха от уличките на квартала въоръжени с брадви и колове. Бързата намеса на полицията предотврати разрастването на побоя. При изтласкването на варненци обаче се е стигнало до сблъсъци. Жандармеристи са пребили няколко протестиращи в близост до мола в града.
Огромната група тръгна от паметника "Альоша", скандирайки: "Българи – юнаци!" и "Циганите на сапун", пише Besove.com.
Тинейджъри в черни дрехи и с трикольори се събраха на площад Тройката в Бургас, за да протестират за втора поредна нощ срещу зверското убийство в Катуница.
Въпреки че протестът беше организиран в социалните мрежи и нямаше официална информация за провеждането му, в районна на паметника "Альоша" се забелязваше засилено полицейско присъствие и служители на дирекция "Обществен ред и сигурност”.
Младежите не искаха да разговарят с репортерите, криеха лицата си с маски, под качулки и заплашваха всеки, който се опитва да ги снима. Нямаше пияни, нямаше дрогирани.
Протестът с начален час 19 ч започна с едноминутно мълчание в памет на двете загинали момчета от с. Катуница, след което около 400 протестиращи тръгнаха по главната ул. "Александровска" пеейки българския химн и скандирайки "Циганите на сапун” и се отправиха към градинката на бургаската ж.п. гара, която е основно свърталище на цигани.
Там обаче липсваше обичайната групичка мургави проститутки. Малка групичка се отцепи и хукна към тъмната уличка "Хан Крум".
Там, до казаните зад Старата поща, всяка вечер също се предлага платена любов. Разгадали намеренията на протестиращите, няколко полицаи веднага тръгнаха след тях. Джип "Нива", също пълен с униформени, заварди горната страна на улицата и спря до сградата на СМК.
Младежите претърсиха улицата, а после с викове: "Българи – юнаци!" тръгнаха към другата стоянка на ромски проститутки – малката градинка срещу Католическата църква.
След като и там не откриха никой, те се сляха с другите протестиращи на ул."Христо Ботев". След това цялата група е тръгнала към моста. Засега има единствено информация за трима арестувани.
Протестът в София в подкрепа на жителите на Катуница също ескалира, информира "Дарик". Той започна в 19:00 часа пред НДК. Оттам потегли мирно шествие, което стигна до Народното събрание. След което протестиращите се отправиха към джамията, където бяха посрещнати от жандармеристи. След като протестиращите се опитаха да се доближат до джамията, бяха отблъснати от органите на реда.
Разгневи участниците започнаха да хвърлят камъни по органите на реда, както и да трошат по пътя си. Полицията успя да разпръсне протестиращите, някои от които са във видимо нетрезво състояние. Участниците в шествието се заканиха, че ще се отправят към най-близкия цигански квартал.
Прозорците на клуб на ДПС в централната част на Плевен бяха изпочупени. Протестиращите са имали за цел да стигнат до циганското гето в индустриалната зона на града, но са били спрени от полицията.
Феновете: Стара Загора е най-футболният град в България!
Сряда, 18 Май 2011 00:20Стара Загора е най-футболният град у нас, сочат данните от анкетата на FanFace.bg, която стартира преди 10 дни и която предизвика страхотен интерес.
Победата за Града на липите, поетите и правите улици в допитването е повече от категорична - от общо 1723 подадени гласа 650 са в негова полза, което прави 37,7 % от вота.
Любопитен факт е, че Стара Загора слага в малкия си джоб следващите три града в класацията - София, Пловдив и Враца, които събрани общо имат по-малък резултат.
За столицата на България са гласували близо 14 на сто от феновете, докато за Града под тепетата своя вот са дали малко над 13 %.
Враца и Благоевград са останалите два града, преминали кота "100", съответно с по 171 (9,9 %) и 125 (7,3 %) гласа.
По-нататък се нареждат Велико Търново, Перник, Варна, Бургас, Ловеч и Плевен, а отговор "Друг" е получил 75 гласа, като става въпрос за привърженици на футбола от градове като Русе, Сливен, Монтана и други.
Фенове на ЦСКА пуснаха страница "Червена Варна" във Фейсбук
Петък, 23 Декември 2011 12:50Феновете на ЦКСА показаха доста голяма активност в предпразничните дни. Привържениците на червените от морската ни столица Варна пуснаха своя страница във Фейсбук.
Обръщанието гласи:
"Това е групата на всички "армейци" във Варна! Нека се съберем и да покажем, че нашият град е ЧЕРВЕН! Поканете всичките си приятели варненци, които споделят "червената" религия като вас!"
Страницата може да бъде намерена на адрес: http://www.facebook.com/pages/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/292720174098969
Фенове на Спартак (Вн) на протест срещу шистовия газ
Сряда, 11 Януари 2012 21:25Привърженици на варненския Спартак ще се присъединят към обикновените граждани на Морската ни столица и други градове в страната на организирания протест срещу шистовия газ.
Той е насрочен за тази събота (14 януари) от 11:30 часа на "Козирката" (площадът срещу Катедрален храм Свето Успение Богородично).
Точно час по-рано, в 10:30, запалянковците на "соколите" и останалите граждани ще започнат да се събират срещу лятно кино "Тракия", където навремето се помещаваше фенклубът "Шестограма", след което ще потеглят към площада.
ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОТЕСТА МОЖЕ ДА БЪДЕ НАМЕРЕНА ВЪВ ФЕЙСБУК ТУК!
Страховито меле между "Ultra Varna" и "Varna Firm", цесекарите премазали левскарите
Понеделник, 06 Февруари 2012 22:51Страховит бой е имало насред Варна тази вечер, където ултраси на Левски и ЦСКА са се млатили зверски, разбра FanFace.bg. Хулигани на "синята" групировка "Ultra Varna" е атакувала единия от лидерите на "червената" "Varna Firm" - Стелиян, в собствения му магазин, разказа наш информатор.
Оттам насетне феновете на ЦСКА бързо се организирали и настанало уникално меле 30 на 30 насред булеварда пред въпросния магазин. Цесекарите буквално смазали от бой левскарите преди да се появи полицията.
Униформените са арестували 3-4 привърженици на Левски, а други трима "сини" са се озовали в местна болница, като сред тях е и единият от лидерите на "Ultra Varna" по прякор Брадата.
По наша информация "сините" ултраси са опитали реванш за предишен въргал между двете фракции, но отново са записали поражение.
Заб. Поради сериозното недоволство на много фенове на Левски относно написаното в тази статия, сме готови да дадем на момента трибуна на всеки, който е бил свидетел или участник в случката, но е видял нещата от по-друг ъгъл! Може да се свържете с нас през Фейсбук, със съобщение под статията тук, посредством формата ни за контакт или на имейл Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. !
"СИНЯТА" ГЛЕДНА ТОЧКА МОЖЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК!
"ЧЕРВЕНАТА" ВЕРСИЯ ЗА ТОВА КАК СЕ СТИГНА ДО БОЯ ВЪВ ВАРНА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!
Последни статии
0
0
0
0
0
0
0
3
5











