Събота, 20 Април 2019 21:54
Оценете статията
(0 гласа)

Вечното дерби: По една греда и две нули на таблото

В скучен мач и 9 жълти картона Вечното дерби завърши без победител - 0:0. ЦСКА превъзхождаше на трибуните, като по-голямата част от 15-те хиляди бяха червени.

Двете агитки направиха хореографии - Сектор Г изписа на Северната трибуна "Армейци", а на Юг - в памет на починалия наскоро легендарен футболист на сините Александър Костов.

Кристиян Малинов удари от фаул гредата на Ники Михайлов в 8-та минута, а Станислав Костов стори същото в началото на второто полувреме, но на вратата, пазена от Витаутас Черниаускас.

Това бяха най-започнящите се моменти от срещата, като след нейния край ръководствата на двата клуба негодуваха от отсъжданията на главния съдия Станислав Тодоров. Червените имаха претенции за дузпа и засада.

В крайна сметка резултатът беше от полза на Лудогорец, който по-късно спечели срещу гостуващия Ботев Пд с 3:0. Така орлите вече имат 70 точки - 5 пред ЦСКА и 11 пред Левски.