Неделя, 05 Август 2018 23:47
Оценете статията
(2 гласа)

Кристиян Малинов в действие Кристиян Малинов в действие cska.bg

ЦСКА продължава да е безгрешен - този път момчетата на Нестор Ел Маестро спечелиха с 3:0 домакинството си на Дунав в среща от ІІІ кръг на Първа професионална лига.

Две от попаденията паднаха в края на първата част, което до голяма степен предреши крайния изход от срещата. Двубоят беше генерална репетиция за червените преди гостуването на датския ФК Копенхаген в турнира Лига Европа в четвъртък (9 август).

Новата голова машина на армейците - Мауридес откри резултата в 39-та мунат, а в добавеното време на първата част Мартин Ковачев си отбеляза автогол. В 57-та минута Кирил Десподов оформи крайния резултат след брилянтно отиграване и ефектен гол.

До края на двубоя футболистите на Ел Маестро оставиха Дунав да държи топката, но далеч от Черниаускас, което не позволи на гостите да стигнат до голово положение.

"Армията" посрещна футболистите на Дунав недружелюбно приизлизането от тунела преди първия съдийски сигнал - с освирквания и скандирания "Продажници" и "Доносници". Също така, играчът на гостите Борислав Балджийски, постоянно беше освиркван при докосванията му до топката, а виковете "Убиец!" по негов адрес бяха заради това, че преди години той уби един фен на ЦСКА - Петър Алексов, но така и не попадна в затвора.

Агитката на ЦСКА се позабявлява, като не пропусна да се подиграе и на своя вечен съперник Левски заради провалените мачове с Бока Хуниорс и Милан, а Борисовата градина беше огласявана от рефрена: "Няма Бока, нямя Милан, има Вадуц Лихтенщайн!"

Последна промяна на Понеделник, 06 Август 2018 09:00